°C

Wielka majówka 2019 już za nami!

Wielka majówka na 97.1 FM

Działo się przez pięć dni! Było muzycznie, grillowo, konkursowo. Zobacz, jak wyglądała tegoroczna majówka na naszej antenie.

W najdłuższy majowy weekend byliśmy oczywiście #ZawszeTamGdzieTy!

Przez pięć dni mieliśmy dla Was sporo dobrej muzyki, ale nie tylko. Ten czas spędziliśmy między innymi przy… grillu. Dosłownie i w przenośni. Nasz radiowy MacGyver, czyli Monika Bartkowicz-Krzysztof, która przygotowuje dla Was program „To Ci się przyda”, zaproponowała kilka ciekawych patentów przydatnych przy naszym narodowym sporcie.

DOBRE RADY

Było słów kilka o czyszczeniu grilla:

Znalazła się też dobra rada dla zapominalskich. Jak zrobić samemu podpałkę do grilla?

Grill to nie tylko mięso, ale i owoce:

Bez porad okołomięsnych się nie obyło:

Monika uczyła nas także… cierpliwości:

 

PRZEPISY I INSPIRACJE

Oprócz dobrych rad, przydatnych podczas grillowania nie zabrakło przede wszystkim inspiracji. Zosia Zaborowska, finalistka kulinarnego talent-show dla dzieci, podzieliła się z nami i Wami paroma pomysłami na dania z rusztu.

Kurczak

Szparagi

Burgery

Sos

Deser

 

Słuchaczy zaś godnie reprezentował Michał Kotarski, pasjonat sportu i gotowania. Jego grillowe inspiracje również pojawiały się na 97.1 FM, a odsłuchać je ponownie możecie poniżej.

Łosoś

Skrzydełka w coli

Masło czosnkowo-ziołowe

Polędwiczki wieprzowe

Mamy nadzieję, że te kulinarne inspiracje Wam smakowały i natchnęły do poszukiwać lepszych grillowych rozwiązań!

KONKURSY

Podczas „Wielkiej majówki na 97.1 FM” nie zabrakło konkursów. Jacek Białogłowy rozdawał Wam bilety na wydarzenia sportowe, a facebookowy profil Radia Zielona Góra zalała ponad setka fotografii, które przysłaliście na konkurs przygotowany przez nas wspólnie z Leroy Merlin.

Każdego dnia wybieraliśmy najlepszą fotkę, a laureatami zostali: Tomasz, Róża, Michał, Beata i Dacjan!

A wielką galerię z wielkiej majówki zielonogórzan możecie zobaczyć tutaj.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i… do usłyszenia #ZawszeTamGdzieTy, nawet w przyszłym roku podczas kolejnej Wielkiej majówki na 97.1 FM! 😉

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.