°C

VARIUS MANX i KASIA STANKIEWICZ – Ent

„Czuję, że oddałam tej płycie najpiękniejszą część siebie w tym momencie. Polecam" - Katarzyna Stankiewicz. Czy można sobie wymarzyć lepszą rekomendację?

Kasia wróciła na łono formacji podczas ich ostatniej trasy, coś zagrało, zaiskrzyło, pojawiły się pierwsze wspólne single, a potem ta z pozoru niewinna wspólna aktywność urosła do rozmiarów całkiem pokaźnej utworowo płycie. Czy tak brzmią Variusi, jakich kochamy?!

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej… Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w świetnej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu.

 

Piękne, hipnotyzujące melodie zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz, która o tej płycie mów tak:

„Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej, czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie”.

 

W większości kompozycji muzykom towarzyszy kwartet smyczkowy, a nad produkcją muzyczną płyty czuwało dwóch realizatorów dźwięku: Leszek Kamiński i Paweł Marciniak. Dodatkową wartością jest wizualna oprawa albumu – zaproszeni artyści, malarze i graficy zainspirowani utworami stworzyli baśniowy niepowtarzalny świat…

 

Lista utworów:

1. Dla Małych Dziewczynek i Małych Chłopców
2. Śliwkowy Deszcz
3. Mgła Nad Warszawą
4. Bardzo Miękkie Ciało
5. Posłaniec Światła
6. Kot Bez Ogona
7. Ballada
8. Przed Epoką Wstydu
9. Zielona Sukienka
10. Śpisz Już?
11. Pustynia Słów
12. Od Korzeni Aż Do Gwiazd
13. Król Gór

/Agora S.A.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka