°C

Strategia województwa lubuskiego

Miejskie sprawy
 

Trwają konsultacje w sprawie uchwalenia Strategii Województwa Lubuskiego 2030, która jest dokumentem wyznaczającym strategiczne cele i kluczowe kierunki działań oraz przewidywane instrumenty ich realizacji w rozwoju województwa lubuskiego w kolejnej dekadzie. W jaki sposób w strategii będzie ujęta Zielona Góra? O tym więcej w dzisiejszych Miejskich Sprawach.

Zgodnie z ustawą o samorządzie województwa uchwalanie strategii rozwoju województwa należy do wyłącznej właściwości Sejmiku Województwa. W projekcie tego dokumentu możemy na przykład przeczytać, że Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski posiadają niedostatecznie rozwinięte funkcje metropolitalne i wyróżnia je zbyt duża konkurencyjność względem siebie. Ponadto samorządowcy podkreślają, że wiele inwestycji czy działań nie zostało wpisane w projekt.

Dziś podczas sesji sejmiku będę pytać radnych wojewódzkich o to, jakie zapisy powinny się znaleźć w strategii województwa lubuskiego, dotyczących przede wszystkim miasta Zielona Góra, czy znajdzie się tam miejsce dla reanimacji idei lubuskiego trójmiasta, czyli integracji Nowej Soli, Sulechowa i Zielonej Góry i czy będzie w niej mowa także o szybkiej kolei trójmiejskiej oraz jakie inne działania dotyczące naszego miasta zostaną wpisane w ten dokument. 

Gośćmi audycji są: Beata Kulczycka, radna Koalicji Obywatelskiej oraz Kazimierz Łatwiński – radny Prawa i Sprawiedliwości.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku