°C

STING & SHAGGY – 44/876

Sting i Shaggy stworzyli wspólnie album '44/876', który jest wyrazem zauroczenia Jamajką – jej muzyką, mieszkańcami i kulturą.

Tytuł odnosi się do numerów kierunkowych krajów, z których pochodzą artyści (+44 – Wielka Brytania i +876 – Jamajka). Muzyków zapoznał Martin Kierszenbaum – obecny manager Stinga i były współpracownik Shaggy’ego.

 

Początkowo miał powstać tylko jeden utwór, ‚Don’t Make Me Wait’. Atmosfera w studiu oraz wspólne odczuwanie muzyki przeważyło o decyzji, by nagrać pełnowymiarowy album.

Dla Stinga ’44/876′ to powrót do korzeni. To na Jamajce powstał wielki przebój ‚Every Breath You Take’. W trakcie nagrań spontaniczność Shaggy’ego pozwoliła Stingowi otworzyć się artystycznie.

Autor hitu ‚Boombastic’ nauczył się natomiast od swojego brytyjskiego kolegi skrupulatności i eksperymentowania w zakresie pisania piosenek.

 

 

Lista piosenek:
1. 44/876
2. Morning Is Coming
3. Waiting For The Break Of Day
4. Gotta Get Back My Baby
5. Don’t Make Me Wait
6. Just One Lifetime
7. 22nd Street
8. Dreaming In The U.S.A.
9. Crooked Tree
10. To Love And Be Loved
11. Sad Trombone
12. Night Shift

Universal Music

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.