°C

SARSA – Zakryj

Najnowszy album Sarsy – 'Zakryj' – to doświadczenie nie tylko muzyczne, ale i wizualne. Artystka od samego początku podkreślała, że wielką inspiracją przy tworzeniu nowego materiału było zjawisko synestezji oraz przekonanie, że muzyka to wielowymiarowe zjawisko wykraczające ponad dźwięki. Między innymi dlatego wokalistka i songwriterka postanowiła przygotować coś, czego nie zrobiła przed nią żadna inna polska artystka – stworzyła wspólnie z Matą „Smerą” 10 unikalnych canvas na każdą z piosenek z regularnej edycji albumu. 'Zakryj' to pierwszy polski album w Spotify z dedykowanymi canvas dla każdej piosenki!

Jak przyznaje Sarsa:

‚Jestem bardzo podekscytowana, że mogę być pierwszą artystką w Polsce, która ma canvasy do każdego utworu na płycie. Album ‚Zakryj’ jest komunikowany bardzo wizualnie, między innymi poprzez obrazy, które namalowałam do każdego z utworów i które znajdują się w artworku. Tym bardziej cieszę się, że na Spotify będzie spójna komunikacja z fizyczną wersją płyty oraz teledyskami do singli. Wiem, że fani bardzo czekali na tę niespodziankę.

‚Zakryj’ to trzeci album w dorobku Sarsy, następca płyt ‚Zapomnij Mi’ (2015, platynowa płyta) oraz ‚Pióropusze’ (2017, złota płyta). Premierowe wydawnictwo promują single ‚Zakryj’, ‚Carmen’ oraz ‚Tęskno Mi’. Autorem sesji okładkowej jest jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów, Jacek Poremba. Produkcje muzyczne i styl Sarsy wciąż wyróżniają się na tle innych artystów na rynku polskim. Sarsa jako autorka tekstu i kompozytorka, a także producent kreatywny albumu, konsekwentnie pozycjonuje swoją twórczość w obrębie szlachetnego popu.

Nad ‚Zakryj’ Sarsa muzycznie pracowała w swoim studio w Gdyni. Wydawnictwo zawiera różnorodny materiał: zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak również bardziej upbeatowe kompozycje. Nie zabraknie również utworu ‚Nienaiwne’, na którego wersję studyjną fani artystki czekają od kilku lat. Wszystko utrzymane w charakterystycznym ‚sarsostylu’.

Spis piosenek:
1. Intro Zanim (Serce Będę Miała Chłodne)
2. Tęskno Mi
3. Nienaiwne
4. Balony
5. Zakryj
6. Gotowa
7. Carmen
8. So cold
9. Modlitwa
10. Ta Piosenka
11. Motyle i Ćmy – Stendek Remix
12. Nie Rób Nic
13. Heal Me
14. Zakryj – live session
15. Carmen – live session

/Universal Music Polska

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.