°C

RZG Interwencje: Tragiczny stan schroniska. Trwa rekordowa zbiórka

 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze jest w fatalnym stanie technicznym. Trwa internetowa zbiórka na remont przytuliska przy ulicy Szwajcarskiej. Przez niecałe 2 miesiące udało się zebrać prawie 440 tysięcy złotych. 1 mln złotych obiecał też dołożyć z miejskiej kasy prezydent Janusz Kubicki.

Schronisko otrzymało dotację od miasta, na lata 2021-2023, w wysokości nieco ponad 2 mln złotych. To pieniądze wystarczające tylko na wynagrodzenie dla pracowników. Tymczasem około 200 psów i kotów znajduje się w bardzo złych warunkach. Uwagę przykuwają zardzewiałe boksy, rozpadający się szpitalik, czy dziury na wiatach. Dziś o aktualnej sytuacji schroniska, trwającej zbiórce internetowej, oraz planach remontowych rozmawiali:

 

  • Sylwia Zając – OTOZ Animals, kierownik schroniska
 
  • Marcin Pabierowski – miejski radny, KO-PO
 
  • Paweł Wysocki – miejski radny, Zielona Razem

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku