°C

RZG INTERWENCJE – Będą wyższe kary dla kierowców!

 

Rząd planuje podwyższenie kar dla kierowców za wykroczenia drogowe. O tym rozmawialiśmy w dzisiejszym programie RZG Interwencje.

Ustawa zakłada między innymi podniesienie maksymalnej kwoty kar nakładanych przez sąd z 5 na 30 tys. zł. Za przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h mandat wyniesie nie mniej niż 1500 zł, a gdy w ciągu 2 lat kierowca zostanie złapany na tym samym wykroczeniu, zapłaci przynajmniej 3000 zł. 

Czy Obecne Mandaty są wystarczające ? Czy kierowcy po dostaniu mandatu popełniają ponownie to samo wykroczenie? Jakie planowane zmiany są najważniejsze ? I czy wysokie stawki kar mają odstraszyć kierowców od popełniania wykroczeń? Na te i inne pytania odpowiadali dziś goście programu RZG Interwencje: 

  • Marek Pasek – sekretarz Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Michał Siepka – instruktor nauki jazdy
  • Kazimierz Łatwiński – doradca wojewody ds. gospodarki i infrastruktury kolejowo-drogowej
  • Bożena Ronowicz – radna miejska REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku