°C

ROBIN SCHULZ; ALLE FARBEN; ISRAEL KAMAKAWIWO/ MATT DUSK; NATALIA KUKULSKA

Wydawnictwo Agora
ROBIN SCHULZ; ALLE FARBEN; ISRAEL Somewhere Over the Rainbow / What a Wonderful World

W sieci pojawiła się zremiksowana wersja 'Somewhere Over The Rainbow / Wonderful World', wcześniej nagrana przez pochodzącego z Hawajów, Israela Kamakawiwo’ole. Mashup dwóch kultowych utworów 'Somhere Over The Rainbow' (w orginalnym wykonaniu Judy Garland) oraz 'Wonderful World' (wykonywany przez Louisa Amstronga) powstał w 1993 roku i trafił na debiutancki album Artysty. Interpretacja Hawajczyka zyskała uznanie oraz światowy rozgłos dopiero po jego śmierci, gdy w 1999 roku fragmentu piosenki użyto w reklamie zabawek. Piosenka wielokrotnie wykorzystywana była jako ścieżka dźwiękowa w filmach i serialach. Utwór był numerem jeden we Francji, Szwajcarii oraz Niemczech. W tym ostatnim, pokrył się podwójną platyną za sprzedaż. Oficjalna wersja teledysku umieszczona na YouTube, została odtworzona do tej pory ponad miliard razy. W tym roku utwór wyróżniony został za kulturowe, historyczne i estetyczne znaczenie, za co umieszczony został w krajowym rejestrze nagrań Stanów Zjednoczonych.

Zremiksowana wersja utworu, która właśnie ukazała się w sieci, to efekt współpracy dwóch niemieckich DJ-ów. W swojej wersji, Robin Shultza i Farben Alle podkręcili tempo piosenki oraz nadali jej taneczny charakter. 

 

 
 
 
MATT DUSK; NATALIA KUKULSKA One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę

Piosenka jest zapowiedzią albumu 'Sinatra with Matt Dusk Vol. 2′, kontynuacji świetnie przyjętego albumu 'Sinatra with Matt Dusk', który uzyskał status złotej płyty. Do Matta Duska w tym utworze dołączyła Natalia Kukulska. Premiera albumu zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

– Pierwszy raz usłyszałem głos Natalii za sprawą mojej żony wiele lat temu, ale pomysł nawiązania z nią współpracy podsunął mi mój przyjaciel dopiero niedawno. Zobaczyłem jej wykonanie podobnej piosenki z moim przyjacielem Kubą Badachem na festiwalu Wodecki Twist i byłem pod ogromnym wrażeniem – opowiada Matt Dusk.

– Propozycja zaśpiewania z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem i z radością podjęłam tę współpracę. Powiem wam więcej… ona będzie miała swoją kontynuację, ale póki co zapraszam do posłuchania utworu, który idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Letni vibe. Chill. I ten głos Matta – rozpływam się przy nim. Prawda, że nie tylko ja?

 

 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątki po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre'.
 

- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku