°C

PRINCE ‚Originals’

 

Prince zostanie na zawsze zapamiętany jako charyzmatyczny performer, Artysta zdobywający listy przebojów i rewolucjonista biznesu muzycznego. Jednakże w tym samy czasie, który spędził w blasku reflektorów w swojej cztero-dekadowej karierze, Prince pracował również bez wytchnienia za kulisami, pielęgnując talent i pisząc piosenki dla wschodzących artystów, których respektował.

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince’a we współpracy z Warner Bros. Records i TIDALem przygotowali ‚Originals’, album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i Jaya-Z.

W połowie lat 80. XX wieku Prince był u szczytu kariery. Nie dość, że sam dominował na listach przebojów, komponował i produkował, to również pisał piosenki dla innych. Z jego talentu skorzystali, chociażby jego podopieczni – The Time, Vanity 6, Sheila E., Apollonia 6, Jill Jones, The Family, Mazarati. Niektóre z piosenek, które znajdą się na ‚Originals’ okazały się hitami dla artystów, którzy je nagrali. Tak było przykładowo z Sheilą E. i ‚The Glamorous Life’, numerem jeden tanecznych list w 1984 roku, czy wspaniałym ‚Manic Monday’ The Bangles, który pomógł wynieść ich płytę ‚Different Light’ do drugiego miejsca na listach. Sukces odniosła też płyta zespołu The Time ‚Ice Cream Castle’ z przebojem ‚Jungle Love’ (57 tygodni na Billboard 200) oraz materiał Martiki z 1991 roku, zatytułowany ‚Love… Thy Will Be Done’.

‚Originals’ jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince’a do Vanity 6 i ‚Make-Up’, Jill Jones z ‚Baby, You’re a Trip’, Kenny’ego Rogersa i ‚You’re My Love’ oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu ‚Nothing Compares 2 U’ Sinead O’Connor.

Lsta utworów:
1. Sex Shooter (Recorded April 1983)
2. Jungle Love (Recorded March 1983)
3. Manic Monday (Recorded March 1983)
4. Noon Rendezvous (Recorded Feb. 1984)
5. Make-Up (Recorded Summer 1981)
6. 100 MPH (Recorded June 1984)
7. You’re My Love (Recorded March 1983)
8. Holly Rock (Recorded April 1985)
9. Baby, You’re ATrip (Recorded July 1982)
10. The Glamorous Life (Recorded Dec. 1983)
11. Gigolos Get Lonely Too (Recorded Jan. 1982)
12. Love… Thy Will Be Done (Recorded Jan. 1981)
13. Dear Michaelangelo (Recorded JAn. 1985)
14. Wouldn’t You Love To Love Me? (Recorded June)
15. Nothing Compares 2 U (Recorded July 1984)

/Warner Music Poland

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku