°C

Prezydent Janusz Kubicki o konflikcie z PO, amfiteatrze i inwestycjach

Janusz Kubicki
 

Od kilku tygodni trwa konflikt na linii prezydent – Platforma Obywatelska w sprawie dofinansowania Szpitala Uniwersyteckiego przez miasto. Dziś Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry miał rozmawiać z zarządem województwa lubuskiego o budowie komory hiperbarycznej na terenie szpitala.

Na ostatniej sesji rady miasta radni Koalicji Obywatelskiej chcieli, aby miasto Zielona Góra przekazało osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego. Po długich rozmowach uchwała o dofinansowaniu ostatecznie nie weszła pod obrady, ale wywołała sporo emocji i wzajemnych oskarżeń ze strony prezydenta i radnych Koalicji Obywatelskiej. Dużo przepychanek słownych między obozem prezydenckim, a Platformą Obywatelską wywoływały ostatnio chociażby sprzeciw części radnych wobec połączenia Medkolu ze Szpitalem Uniwersyteckim, czy dofinansowanie lecznicy kwotą stu tysięcy złotych na walkę z bakterią New Delhi. W ostatnich dniach natomiast Platforma zwołała konferencje prasowe, podczas których mówiła już o otwartej wojnie z prezydentem Zielonej Góry i straszyła np. złożeniem wniosku do Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego działań i decyzji Janusza Kubickiego i sprawach sądowych, które mają zostać wytoczone prezydenckim urzędnikom.

Dziś prezydent Zielonej Góry miał rozmawiać z zarządem województwa lubuskiego o budowie komory hiperbarycznej na terenie szpitala. Spotkanie nie odbyło się, ale pozostają pytania: czy uda się osiągnąć w tej sprawie kompromis? Czy polityczne przepychanki mają służyć mieszkańcom, czy będą owocować kolejnymi opóźnieniami w rozwoju miasta? O tym więcej w dzisiejszej audycji, w której zapytamy również prezydenta o bieżące miejskie sprawy – przebudowę amfiteatru, kolejne miejskie inwestycje, czy ocenę wsparcia parlamentarzystów dla miasta. Zadamy też pytanie o to, czy Zielona Góra przygotowuje się na potencjalne zmiany, jakie może przynieść planowane wydobycie miedzi w regionie.

NA ŻYWO: Janusz Kubicki

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Poniedziałek, 2 marca 2020


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku