°C

PAWEŁ DOMAGAŁA Czasami

O każdej piosence z płyty '1984' mówię, że jest osobista, ale „Czasami” jest zdecydowanie najbardziej osobistym utworem – mówi Paweł Domagała - To zapis stanu, w którym wydaje się, żegorzej być nie może, nie widać najmniejszej szansy na poprawę, a wszystko w czym pokładaliśmy nadzieję, rozpada się na naszych oczach. I wtedy zdarza się cud. Nie  chodzi tu o cud spektakularny, ale mały i codzienny. Po prostu we właściwym miejscu i czasie trafiamy na jakąś osobę. Może to być partner czy partnerka, ale może to być przelotne spotkanie, które ma niezwykłą moc. Takie cuda zdarzają się każdemu z nas  – dodaje muzyk.

Pomysł na historię, która rozgrywa się w teledysku ‚Czasami’ wymyśliła Zuzanna Grabowska, aktorka, a prywatnie żona Pawła Domagały. Para występowała razem na deskach teatralnych, między innymi w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i w niezależnym aktorskim Kabarecie Na Koniec Świata.

Od dłuższego chcieliśmy zrobić teledysk z historią, krótką etiudę. ‚Czasami’ to na pierwszy rzut oka wyznanie miłości. Można jednak odczytać tę piosenkę też jako relację matki i dziecka. – mówi Zuzanna Grabowska – Jako mama na 100 procent doświadczam rożnych stanów emocjonalnych – od skrajnego zmęczenia i frustracji, po entuzjazm i wielką miłość. Podziwiam samotne matki, które równocześnie muszą pracować i zajmować się dziećmi. Tak zrodził się pomysł krótkiej historii mamy i synka. Chcieliśmy pokazać zwykły, a jednak niezwykły dzień z ich życia. Zależało nam, by historia była pogodna, a zarazem wzruszająca. Jak macierzyństwo, które czasami „wykańcza”, ale daje też ogromną siłę.

Postawiliśmy na dłuższą formę, mniej oczywistą, ale dużo trudniejszą, bo bardziej filmową – dodaje Paweł Domagała.

‚Czasami’, tak jak poprzednie teledyski, wyreżyserował Paweł Łukomski, twórca niezależnego Studio35, autor krótkometrażowego horroru ‚Klechdy’, obsypanego nagrodami na zagranicznych festiwalach. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.