°C

NOVIKA – Bez Cukru

'Bez Cukru' to czwarty autorski album Noviki. Artystka prezentuje na nim, dojrzałe oblicze jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych, anglojęzycznych albumów oraz licznych kolaboracji. Nie brak na płycie również ukłonów w stronę uczestników imprez z udziałem dj’sko-wokalnego duetu Novika & Mr. Lex.

Pierwszym singlem zapowiadającym 'Bez Cukru' był wydany w listopadzie utwór 'Unsafe'.

 

Z pozytywnym przyjęciem spotkała się zarówno sama piosenka, jak i barwny teledysk nawiązujący stylistyką do lat 90. z animacjami Aleksandry Łajdak i postprodukcją kolektywu Turbodizel. Utwór jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra (autorzy m.in. albumu ‚Różewicz’ we współpracy z Sokołem i Hadesem, czy solowej płyty Marysi Starosty).

 

Novika do tej pory kojarzona była z anglojęzycznym repertuarem, a na jej solowych albumach można było znaleźć jedynie pojedyncze akcenty w ojczystym języku. Tym razem na płycie zgromadziła cztery polskojęzyczne utwory. Dwa z nich: ‚Para’ i ‚Lekko’ – zostały wcześniej zobrazowane teledyskami. Większość tekstów Kasia napisała sama, w powstaniu trzech wsparli ją: Natalia Grosiak (Mikromusic), Kamil Durski (Lilly Hates Roses) i Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru).

 

Jak zwykle Novika do współpracy przy płycie zaprosiła grono wyśmienitych producentów. Są tacy, z którymi pracuje od lat – Agim Dżeljilji, Bogdan Kondracki czy Stanisław Koźlik (współtworzący projekt Sampler Orchestra, odpowiedzialny za rejestrację większości wokali). Z niektórymi Artystka pracowała po raz pierwszy – ceniona na świecie producentka An On Bast, również uznany na scenie muzyki elektronicznej Manoid, krakowski producent Good Paul, debiutant Adams Brass.

 

Na płycie usłyszmy też głosy Buslava i Baascha, a w piosence ‚Od dziecka’ Novice towarzyszy jej córka – Nina (obecna również na poprzednim krążku ‚Heart Times’ 2013).

 

Novika od lat jest jedną z najaktywniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej i klubowej. Współpracowała m. in. z Andrzejem Smolikiem, Fiszem czy Skubasem, wydała trzy solowe albumy (ostatni ‚Heart Times’ z 2013 roku) i regularnie występuje w klubach w całej Polsce. Od października 2017 r. prowadzi audycję ‚Lekkość bitu’ w Chilli Zet (wcześniej m.in. Radiostacja, Radio BIS, Roxy FM i Czwórka).

 

Lista utworów:
1. Lekko
2. Unsafe
3. Słabości
4. Para
5. Friends In Need
6. Box Ft. Baasch
7. Od dziecka
8. Emotika
9. Ella
10. Sorro

/Warner Music Polska

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.