°C

Miejskie Sprawy: Rok szkolny, szpital, most w Cigacicach

na zdj.: Piotr Barczak, Marcin Pabierowski, Zbigniew Binek

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zielonej Górze, remont mostu w Cigacicach oraz dofinansowanie 100 tys. zł dla Szpitala Uniwersyteckiego – o tym dziś w Miejskich Sprawach. 

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni długo dyskutowali nad sprawą przyznania dofinansowania dla Szpitala Uniwersyteckiego na walkę z bakterią New Delhi. Najwięcej wątpliwości budziło to, na co ma zostać przeznaczone 100 tys. zł z budżetu miasta. Natomiast podczas wystąpień mieszkańców powrócił temat, jak powinien być finansowany rozwój dzielnicy Nowe Miasto. Na sesji pojawiły się także osoby w koszulkach z napisem „Ratujmy most w Cigacicach”, którym nie odpowiadała polityka prezydenta Zielonej Góry w kwestii remontu mostu. W tym kontekście ciekawa wydaje się decyzja premiera Mateusza Morawieckiego, o której poinformował w piątek poseł Jerzy Materna, że na ten cel  zostanie przeznaczonych ok. 12 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. O komentarz w tych sprawach poprosiliśmy Piotra Barczaka – przewodniczącego rady miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Marcina Pabierowskiego – przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej oraz Zbigniewa Binka z klubu Zielona Razem. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.