°C

Miejskie Sprawy: Rok szkolny, szpital, most w Cigacicach

na zdj.: Piotr Barczak, Marcin Pabierowski, Zbigniew Binek
 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zielonej Górze, remont mostu w Cigacicach oraz dofinansowanie 100 tys. zł dla Szpitala Uniwersyteckiego – o tym dziś w Miejskich Sprawach. 

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni długo dyskutowali nad sprawą przyznania dofinansowania dla Szpitala Uniwersyteckiego na walkę z bakterią New Delhi. Najwięcej wątpliwości budziło to, na co ma zostać przeznaczone 100 tys. zł z budżetu miasta. Natomiast podczas wystąpień mieszkańców powrócił temat, jak powinien być finansowany rozwój dzielnicy Nowe Miasto. Na sesji pojawiły się także osoby w koszulkach z napisem „Ratujmy most w Cigacicach”, którym nie odpowiadała polityka prezydenta Zielonej Góry w kwestii remontu mostu. W tym kontekście ciekawa wydaje się decyzja premiera Mateusza Morawieckiego, o której poinformował w piątek poseł Jerzy Materna, że na ten cel  zostanie przeznaczonych ok. 12 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. O komentarz w tych sprawach poprosiliśmy Piotra Barczaka – przewodniczącego rady miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości, Marcina Pabierowskiego – przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej oraz Zbigniewa Binka z klubu Zielona Razem. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku