°C

Miejskie Sprawy – radni o MEDKOLU

Miejskie sprawy
 

Zgodnie z projektem uchwały sejmiku województwa lubuskiego, w niedalekiej przyszłości miałoby dojść do połączenia przychodni MEDKOL ze Szpitalem Uniwersyteckim. Wątpliwości mają jednak pracownicy i lekarze zatrudnieni w przychodni. Po konsultacjach sprawa pojawi się na marcowej sesji sejmiku województwa lubuskiego. Więcej o tym w Miejskich Sprawach.

Przychodnia MEDKOL w Zielonej Górze istnieje od 1948 roku. W placówce leczy się około 4 tysięcy pacjentów. – Jeśli doszłoby do połączenia, mogą się wydłużyć kolejki do specjalistów w przychodni – twierdzą związkowcy. Ponadto większość, bo 22 lekarzy na 34 pracujących w MEDKOL-u, opowiedziało się przeciw ewentualnemu połączeniu i zagroziło odejściem z pracy, gdyby ich pracodawcą miał być Szpital Uniwersytecki.

W ostatni czwartek natomiast odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, którą zwołano, aby przyjrzeć się problemowi. Radni po ponad 2 godzinnej debacie z udziałem władz szpitala i przedstawicieli marszałka oraz związkowców z Medkolu przegłosowali apel do władz województwa i Uniwersytetu Zielonogórskiego, w którym wyrazili swój sprzeciw inicjatywie połączenia przychodni ze Szpitalem. Do 14 lutego mają potrwać konsultacje w sprawie przyszłości MEDKOLU, po czym na marcowej sesji sejmiku województwa do sprawy mają odnieść się radni wojewódzcy.

O rozmawiamy dziś z:

Bożeną Ronowicz – radną przewodniczącą komisji zdrowia, kultury i sportu w Radzie Miasta,
Sebastianem Ciemnoczołowskim – radnym sejmiku z Koalicji Obywatelskiej, Głównym Specjalistą ds. rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego,
Aleksandrą Mrozek – radną sejmiku z partii Nowoczesna.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku