°C

Miejskie Sprawy o sytuacji dot. koronawirusa

Miejskie sprawy
 

66-letni pacjent z potwierdzoną obecnością koronawirusa przybywa od zeszłego poniedziałku na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala. Od tamtej pory w sumie na terenie całego kraju przebywa już 16. pacjentów ze stwierdzonym zarażeniem tym patogenem. W związku z tą sytuacją wiele instytucji w Zielonej Górze odwołuje imprezy, zrobił to również prezydent miasta.

Nie będzie spektakli w teatrze i koncertów w filharmonii, odwołano występ Baletu Rosyjskiego w hali CRS i Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – to tylko część z imprez i wydarzeń kulturalnych, jakie nie odbędą się w najbliższym czasie w Zielonej Górze w związku z wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Zakaz obowiązuje do 18 marca. 

Z drugiej strony Jacek Smykał, szef oddziału zakaźnego w szpitalu w Zielonej Górze w wywiadzie udzielonym prasie mówi o tym, że „w obecnej sytuacji, gdyby był włodarzem miasta, nie odwoływałby żadnej imprezy. To są działania troszeczkę na pokaz.”

Dziś w miejskich sprawach rozmawiamy o tym, czy Zielona Góra, w której jak dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowań, jest odpowiednio przygotowana na obronę przed koronawirusem.

Gośćmi programu są: wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk oraz przedstawiciele miejskich klubów radnych: Bożena Ronowicz – przewodnicząca komisji zdrowia, kultury i sportu – radna PiS, Filip Gryko – przewodniczący klubu Zielona Razem oraz Marcin Pabierowski – przewodniczący klubu Koalicja Obytwatelska.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku