°C

Miejskie Sprawy – most w Cigacicach i sesja rady miasta

fot. Łukasz Brodzik

W piątek miasto i powiat doszły do porozumienia w sprawie finansowania remontu mostu w Cigacicach. Natomiast w dniu jutrzejszym zaplanowana jest sesja rady miasta, podczas której zaprezentowany zostanie m.in. przebieg wykonania budżetu miasta Zielona Góra.

Rozmowy pomiędzy miastem, powiatem i stroną rządową doszły do skutku – remont mostu w Cigacicach uzyska pełne dofinansowanie. Do osiemdziesięciu procent finansowania rządowego zostanie przeznaczone na remont przeprawy, resztę ok. 3 milionów złotych dołoży miasto Zielona Góra. Dodatkowo przedstawiciele starosty zielonogórskiego zapewnili, że niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu. W Miejskich Sprawach także o programie jutrzejszej sesji rady miasta, podczas której zostanie przedstawiona informacja Prezydenta Miasta o przebiegu wykonania budżetu miasta Zielona Góra za pierwsze półrocze 2019 r. i o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej. To dobra okazja do tego, aby porozmawiać o kondycji finansowej miasta. W audycji wrócił także temat dofinansowania Szpitala Uniwersyteckiego kwotą 100 tys. zł na walkę z bakterią New Delhi.

Gośćmi audycji byli:

Piotr Barczak – przewodniczący rady miasta, PiS

Dariusz Legutowski – radny klubu Koalicji Obywatelskiej

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.