°C

Miejskie Sprawy – most w Cigacicach i sesja rady miasta

fot. Łukasz Brodzik
 

W piątek miasto i powiat doszły do porozumienia w sprawie finansowania remontu mostu w Cigacicach. Natomiast w dniu jutrzejszym zaplanowana jest sesja rady miasta, podczas której zaprezentowany zostanie m.in. przebieg wykonania budżetu miasta Zielona Góra.

Rozmowy pomiędzy miastem, powiatem i stroną rządową doszły do skutku – remont mostu w Cigacicach uzyska pełne dofinansowanie. Do osiemdziesięciu procent finansowania rządowego zostanie przeznaczone na remont przeprawy, resztę ok. 3 milionów złotych dołoży miasto Zielona Góra. Dodatkowo przedstawiciele starosty zielonogórskiego zapewnili, że niezwłocznie przystąpią do realizacji projektu. W Miejskich Sprawach także o programie jutrzejszej sesji rady miasta, podczas której zostanie przedstawiona informacja Prezydenta Miasta o przebiegu wykonania budżetu miasta Zielona Góra za pierwsze półrocze 2019 r. i o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej. To dobra okazja do tego, aby porozmawiać o kondycji finansowej miasta. W audycji wrócił także temat dofinansowania Szpitala Uniwersyteckiego kwotą 100 tys. zł na walkę z bakterią New Delhi.

Gośćmi audycji byli:

Piotr Barczak – przewodniczący rady miasta, PiS

Dariusz Legutowski – radny klubu Koalicji Obywatelskiej

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku