°C

Miejskie Sprawy – Budżet Obywatelski

na zdj. Piotr Dubicki, Piotr Turzański, Mieczysław Bonisławski

Znamy wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów otrzymało zadanie pod nazwą „Zadbany i bezpieczny Chynów”, na realizację którego miasto przeznaczy milion złotych. Pozostałe pięć i pół miliona złotych zostanie rozdzielone między 15 zadań, które zdobyły największą przychylność mieszkańców.

Dziś do studia udało nam się zaprosić przedstawicieli dwóch projektów – Piotra Turzańskiego, z którym rozmawiamy między innymi o zakresie prac modernizacyjnych na Chynowie oraz Mieczysława Bonisławskiego z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej, który opowie o rozbudowie Skansenu Kolei Powiatowych i dwóch nowych eksponatach, które się tam znajdą. Ponadto do studia przybył także Piotr Dubicki, odpowiedzialny za budżet obywatelski w magistracie.

O przebiegu tegorocznego głosowania, zbieraniu podpisów i zmieniających się regułach Budżetu Obywatelskiego z zaproszonymi gośćmi rozmawia Łukasz Brodzik:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.