°C

Miejskie Sprawy – Budżet Obywatelski

na zdj. Piotr Dubicki, Piotr Turzański, Mieczysław Bonisławski
 

Znamy wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej głosów otrzymało zadanie pod nazwą „Zadbany i bezpieczny Chynów”, na realizację którego miasto przeznaczy milion złotych. Pozostałe pięć i pół miliona złotych zostanie rozdzielone między 15 zadań, które zdobyły największą przychylność mieszkańców.

Dziś do studia udało nam się zaprosić przedstawicieli dwóch projektów – Piotra Turzańskiego, z którym rozmawiamy między innymi o zakresie prac modernizacyjnych na Chynowie oraz Mieczysława Bonisławskiego z Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej, który opowie o rozbudowie Skansenu Kolei Powiatowych i dwóch nowych eksponatach, które się tam znajdą. Ponadto do studia przybył także Piotr Dubicki, odpowiedzialny za budżet obywatelski w magistracie.

O przebiegu tegorocznego głosowania, zbieraniu podpisów i zmieniających się regułach Budżetu Obywatelskiego z zaproszonymi gośćmi rozmawia Łukasz Brodzik:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku