°C

MELA KOTELUK – Migawka

 

Mela Koteluk wraca po dwuletniej przerwie albumem 'Migawka', który zapowiada singiel 'Odprowadź'.

Na płycie znajdzie się 11 utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku.

Migawka to trzecia płyta Meli Koteluk. W warstwie tekstowej Artystka porusza trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Muzycznie jest to album nieco bardziej wyciszony niż poprzednie dwie płyty, odwołujący się między innymi do dźwięków charakterystycznych dla brzmienia natury.

 

Migawka to 11 utworów, które powstały w nieśpiesznej atmosferze, z dala od codziennego zgiełku. Na płycie dominują umiarkowane tempa, całość zawiera dużo przestrzeni, którą tworzy przemyślanie dobrane instrumentarium. Mela Koteluk w kolejnej muzycznej opowieści sięga do doświadczeń i refleksji zebranych podczas dwuletniej przerwy, opowiadając w charakterystycznych dla siebie metaforach o miłości, wolności i śmierci.

Muzycznie płyta jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury – szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Organiczność płyty i odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

Można powiedzieć, że ‚Migawka’ to organiczna płyta, naturalna – dająca oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających na nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy. Pisząc i komponując stawiałam też sobie ważne dla mnie pytania – jak chciałabym przeżyć życie? Na czym naprawdę mi zależy? Gdzie leży mój punkt oparcia? – mówi Mela Koteluk.

 

Autorką tekstów jest Mela. Za muzykę natomiast odpowiada cały zespół w składzie: Mela Koteluk – głos, Tomek „Serek” Krawczyk – gitary; Tomek Kasiukiewicz – instrumenty klawiszowe, Robert Rasz – perkusja; Piotr Zalewski – basy.
Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli : Sandra Kopijkowska – harfa; Fair Play Quartet ; Skubas – chóry.
Współautorem słów do piosenki Odlatujemy, napisanych wspólnie z Melą jest Robert Rient.

Producentem płyty jest Marek Dziedzic, za mix i mastering odpowiada Leszek Kamiński. Autorką projektu graficznego płyty jest Joanna Skiba, autorem zdjęć jest Adam Pluciński.

Lista utworów:

1. Odprowadź
2. Los Hipokampa
3. Doskonale
4. Hen , Hen
5. Tańczę, Przepływam
6. Ja, Fala
7. Odlatujemy
8. Ogniwo
9. Aha
10. Wschód
11. Janie

/Warner Music Polska

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka