°C

MELA KOTELUK – Migawka

Mela Koteluk wraca po dwuletniej przerwie albumem 'Migawka', który zapowiada singiel 'Odprowadź'.

Na płycie znajdzie się 11 utworów, które powstały na przestrzeni ostatnich miesięcy, z dala od miasta i codziennego zgiełku.

Migawka to trzecia płyta Meli Koteluk. W warstwie tekstowej Artystka porusza trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Muzycznie jest to album nieco bardziej wyciszony niż poprzednie dwie płyty, odwołujący się między innymi do dźwięków charakterystycznych dla brzmienia natury.

 

Migawka to 11 utworów, które powstały w nieśpiesznej atmosferze, z dala od codziennego zgiełku. Na płycie dominują umiarkowane tempa, całość zawiera dużo przestrzeni, którą tworzy przemyślanie dobrane instrumentarium. Mela Koteluk w kolejnej muzycznej opowieści sięga do doświadczeń i refleksji zebranych podczas dwuletniej przerwy, opowiadając w charakterystycznych dla siebie metaforach o miłości, wolności i śmierci.

Muzycznie płyta jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury – szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Organiczność płyty i odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

Można powiedzieć, że ‚Migawka’ to organiczna płyta, naturalna – dająca oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających na nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy. Pisząc i komponując stawiałam też sobie ważne dla mnie pytania – jak chciałabym przeżyć życie? Na czym naprawdę mi zależy? Gdzie leży mój punkt oparcia? – mówi Mela Koteluk.

 

Autorką tekstów jest Mela. Za muzykę natomiast odpowiada cały zespół w składzie: Mela Koteluk – głos, Tomek „Serek” Krawczyk – gitary; Tomek Kasiukiewicz – instrumenty klawiszowe, Robert Rasz – perkusja; Piotr Zalewski – basy.
Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli : Sandra Kopijkowska – harfa; Fair Play Quartet ; Skubas – chóry.
Współautorem słów do piosenki Odlatujemy, napisanych wspólnie z Melą jest Robert Rient.

Producentem płyty jest Marek Dziedzic, za mix i mastering odpowiada Leszek Kamiński. Autorką projektu graficznego płyty jest Joanna Skiba, autorem zdjęć jest Adam Pluciński.

Lista utworów:

1. Odprowadź
2. Los Hipokampa
3. Doskonale
4. Hen , Hen
5. Tańczę, Przepływam
6. Ja, Fala
7. Odlatujemy
8. Ogniwo
9. Aha
10. Wschód
11. Janie

/Warner Music Polska

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.