°C

LUCA HANNI She Got Me

W dzieciństwie pobierał lekcje gry na perkusji, jako 9- latek samodzielnie nauczył się grać na gitarze i fortepianie. Ma też na koncie 2-letnie doświadczenie w murarce. Na całe szczęście to ostatnie zajęcie porzucił dla muzyki! Odkąd trafił do niemieckiego talent show, jego kariera nabrała rozpędu.

Luca Hänni rozpoczął swoją karierę muzyczną w 2012 r. W wieku 17 lat wygrał niemiecką edycję programu ‚Pop Idol’. Był pierwszym cudzoziemcem, który zdobył główną nagrodę i najmłodszym zwycięzcą. W 2012 r. Ukazał się jego debiutancki krążek ‚My Name Is Luca’. Premierowy singiel z płyty ‚Don’t Think About Me’ trafił na szczyty list przebojów w Niemczech, Austrii i rodzimem Szwajcarii. Póżniej ukazały się kolejne albumy ‚Dance Until We Die’ (2014 r.) oraz ‚When We Wake Up’ (2015 r.).

w 2017 r. Luca był sekretarzem podającym punkty szwajcarskiej komisji jurorskiej w finale 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Po dwóch latach powrócił na eurowizyjną, tyle, że scenę i w konkursie z tym singlem – ‚She Got Me’ zdobył 4 miejsce!

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.