°C

KWIAT JABŁONI / HONORATA SKARBEK

Wydawnictwo Agora
KWIAT JABŁONI Mogło Być Nic

Po blisko dwóch latach od wydania debiutanckiej płyty zespół Kwiat Jabłoni prezentuje nowy singiel. Utwór ‚Mogło Być Nic’ zapowiada drugi album muzyków. Więcej szczegółów na temat nadchodzącego krążka poznamy niebawem. Tym razem Kasia i Jacek Sienkiewiczowie podjęli współpracę z cenionym polskim producentem muzycznym – Wojtkiem Urbańskim. Wynikiem tego wyjątkowego połączenia jest mocna w przekazie i pełna energii kompozycja. 

Jacek Sienkiewicz o utworze:
– Główną myślą, towarzyszącą mi przy pisaniu tekstu do ‚Mogło Być Nic’, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Wobec zupełnej pustki, która równie dobrze mogła wystąpić zamiast tego wszystkiego co istnieje, może powinniśmy zwrócić uwagę, że te wszystkie szare i zwyczajne sytuacje, które spotykają nas na co dzień, są czymś zupełnie niezwykłym.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla ‚Dziś Późno Pójdę Spać’, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.
Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie ‚Niemożliwe’, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

 
 
 
HONORATA SKARBEK Perseidy

Najnowszy utwór Honoraty Skarbek to prawdziwe uderzenie mocy! Perseidy spadły prosto z nieba i możecie być pewni, że nie będziecie mogli się od nich uwolnić. Singiel to opowieść o przekraczaniu własnych limitów i granic.

Tytułowe Perseidy to spadające gwiazdy, z którymi może utożsamić się każdy, kto oddał się zewowi miasta i zatracił w jego wciągającym wirze i ciemnych zakamarkach – zdradziła Artystka. To historia o próbie przekraczania własnych limitów i granic, która ma przynieść ukojenie, a przewrotnie przynosi lęk i niemoc – dodała Honorata.

W całą opowieść wplecione są także ciekawe elementy zabawy i beztroski, jednak są to zaledwie ulotne fragmenty zgubnej układanki. Perseidy to demonstracja szaleństwa i braku konsekwencji wynikającej z podejmowania destrukcyjnych decyzji pod wpływem chwili.

Honorata jest autorką tekstu do piosenki, a muzykę, w ścisłej kolaboracji z Honoratą, skomponował Jonatan Chmielewski.

 

 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątek, po godzinie 18.00 w audycji ‚Same Dobre‚.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku