°C

KRZYSZTOF KRAWCZYK / ZBIGNIEW WODECKI

Wydawnictwo Agora
KRZYSZTOF KRAWCZYK Włoska Miłość 

’Włoska Miłość' to piosenka, którą Krzysztof Krawczyk nagrał rok przed swoim odejściem. Utwór, który teraz ma swoją premierę nawiązuje do klimatu włoskich piosenek z lat 60-tych.

– 'Włoska Miłość' miała być wspomnieniem słynnych włoskich 'cantoautori', hołdem złożonym wspaniałym włoskim artystom, którzy już odeszli, jak Domenico Modugno czy Lucio Dalla. Nie przypuszczaliśmy, że Krzysztof Krawczyk tak nagle znajdzie się w gronie wielkich nieobecnych, może teraz im śpiewa gdzieś na 'azzurrowym' festiwalu. Uważny słuchacz na pewno zwrócił uwagę, że Krzysiu nie wyśpiewał 23 tysięcy pocałunków, ograniczył się tylko do tysiąca. Te pozostałe 23 tysiące na pewno otrzyma od swoich fanów jako wyraz ponadczasowego uwielbienia, tak by było jak w oryginale u Adriano Celentano w roku 1961-ym: 'venti quatro mila baci'! – mówi Jacek Cygan, autor tekstu.

Piosenka ukaże się na płycie 'Canzone d`Amore' w cyklu 'Winylowa Kolekcja' przygotowywanej przez firmę MTJ.

 

 

ZBIGNIEW WODECKI Fantazja
 
Jest tu wszystko, co lubimy. Jest podróż w czasie. Jest Zbigniew Wodecki, ale uwaga – taki, jakiego nie znaliśmy. I jest wyjątkowa relacja, stworzona między znalezionymi w archiwach materiałami, a współczesnym głosem polskiego jazzu. To istota tego albumu, zrobionego niemal na granicy artystycznego szaleństwa. W 2021 roku, czyli cztery lata od śmierci Zbigniewa Wodeckiego, twórczość artysty okazuje się niezmiennie świeża i inspirująca, szczególnie ta jej część, która dopiero teraz staje się szerzej znana. Ten niecodzienny projekt muzyczny łączy archiwalne nagrania kompozycji Zbigniewa Wodeckiego oraz ich interpretacje, które zaproponowali znakomici muzycy polskiej sceny jazzowej.
 
https://www.youtube.com/watch?v=wIDUWg0_Vus
 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątki po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre'.

REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku