°C

KASIA KOWALSKA ‚MTV Uplugged’

Wydawnictwo Agora
 

Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do tego jubileuszu, m.in. wyjątkowy koncert MTV Unplugged - w maju tego roku w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Koncert został zarejestrowany, a płyta ukazała się 25 października. Artystce na scenie towarzyszyli znakomici goście: Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka.

Podczas koncertu ‚MTV Unplugged Kasia Kowalska’, Artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian. Album na CD zawiera 14 utworów, a wersja cyfrowa 16.

 

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Podczas swojej 25-letniej kariery nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: ‚Pieprz i Sól’, ‚Antidotum’, ‚Prowadź Mnie’, ‚Oto Ja’, ‚Chcę Znać Swój Grzech’, ‚Coś Optymistycznego’, ‚Wyrzuć Ten Gniew’, czy ‚Straciłam Swój Rozsądek’ – piosenkę z filmu ‚Nocne Graffiti’, w którym zagrała główną rolę. W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kasia wydała nowy album, ‚Aya’, który otrzymał nominację do Fryderyka 2019.

Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla ‚Najlepszego polskiego artysty’ MTV EMA 2001.

 

Lista utworów:

1. Antidotum

2. Pieprz I Sól

3. Prowadź Mnie

4. Gemini

5. Tolerancja / Na Miły Bóg – Stanisław Soyka

6. Dla Taty

7. Alannah (Tak Niewiele Chcę)

8. Aya

9. Move Over – Edyta Bartosiewicz

10. Wyrzuć Ten Gniew

11. Domek Z Kart

12. Coś Optymistycznego

13. A To Co Mam

14. To Co Dobre

/Wydawnictwo Agora

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku