°C

JAIN – Soldier

 

W Polsce najlepiej znamy ją z przeboju 'Come', który dzięki wykorzystaniu w reklamie stacji TV, a później rewelacyjnemu, opartemu na iluzjach optycznych klipie stał się jednym z najważniejszych utworów 2015 roku.

Niepozorna Jain w szkolnym mundurku nie tylko wyrosła na jedną z najważniejszych wokalistek we Francji, ale i najciekawszych: w popowych piosenkach przemyca wpływy afrykańskie, arabskie, reggae i soul, nie stroni też od hip-hopu. Ma na koncie statuetkę Wiktora (francuski odpowiednik Fryderyka ) i nominację do Grammy za klip do kolejnego singla – 'Makeba'. W Polsce singiel 'Come' zyskał też oficjalnie status Złotej Płyty.

 

W 2018 roku Jain powraca z płytą ‚Souldier’, na którą kompozycje napisała w trasie podróżując w ramach promocji poprzedniej płyty.

 

‚O ile ‚Zanaka’ (2016) była zapisem czasów mojej młodości, o tyle ‚Souldier’ to ja taka, jaka jestem obecnie. Uwielbiam flow Kendricka Lamara, miękkość Tito Puene, melodyjność Boba Marleya – wszystkie te elementy współtworzyły ten krążek, który pokazuje najbardziej współczesną Jain.’

 

Zwiastunem tego materiału jest singiel ‚Alright’, do którego klip dorównuje pomysłowością wszystkim poprzednim teledyskom Artystki. Podobnie jak poprzednio, reżyserii podjęło się duo Greg & Lio, pracujące z Jain przy wizualizacjach do Come, Makeba i Dynabeat.

 

Album ‚Souldier’ ukazał się na płycie CD i dwóch płytach winylowych.

 

 

 

 

 

 

 

Lista piosenek:
1. On My Way
2. Flash (Pointe-Noire)
3. Alright
4. Oh Man
5. Inspecta
6. Dream
7. Star
8. Feel It
9. Abu Dhabi
10. Souldier

/Sony Music

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku