°C

Gorące krążki z orkiestrą i nietuzinkowymi gośćmi!

 

Dziś o kulisach powstania nowego gatunku muzycznego. Kondraccy postawili sobie wysoko poprzeczkę i nagrywają album, jedyny w swoim rodzaju. Na zachętę podarowali światu 'Jednorożca z Kairu'. W naszym zestawie dziś także m.in. nowy singiel niesamowitej Alicji, naszej kolejnej eurowizyjnej reprezentantki, metamorfoza muzyczna Michała Szczygła oraz zapowiedź premiery 'Męskiego Grania 2020'. Szczególną atencją obdarzymy dziś dwa niesamowite albumy 'Music Played By Humans' i 'Plastic Heart'.

Gary Barlow prezentuje pierwszy po siedmioletniej przerwie solowy album 'Music Played By Humans'. To następca 'Since I Saw You Last' wydanego w 2013, który w ojczyźnie muzyka pokrył się dwukrotną platyną. Nowe wydawnictwo jest hołdem dla dzieciństwa Gary’ego, a szczególnie muzyki na orkiestrę i big band, która od zawsze pobudzała wyobraźnię muzyka. 'Music Played By Humans' zostało nagrane z 80-osobową orkiestrą.

– Moją ambicją na początku nagrań tego albumu było stworzenie czegoś pełnego światło, święta muzyki oraz wspaniałych muzyków z Wielkiej Brytanii i reszty świata. Część nagraliśmy z orkiestrą, część z kwartetami, latynoskim zespołem, a część ma sekcję jazzową i big bandową. To dźwięki naprawdę grane przez ludzi, stąd tytuł całego albumu – tłumaczy Gary Barlow.

Gary zgromadził grupę muzyków i współpracowników, z których część z pewnością będzie miłą niespodzianką dla publiczności. Album łączy smaki, emocje oraz wielkie, piękne brzmienie.
– Po raz pierwszy w karierze miałem okazję pracować z takim kalibrem muzyków nad swoimi piosenkami. Każdy z nich jest osobną jakością. Gdy patrzę wstecz, nie zdawałem sobie sprawy, jakie olbrzymie znaczenie będzie miało to, że nagrywaliśmy w tak dużym składzie, biorąc pod uwagę, że teraz orkiestry nie mogą siedzieć w jednym pomieszczeniu razem. Zakończyliśmy sesje dwa tygodnie przed lockdownem i gdy teraz słucham tego materiału, mam masę dobrych wspomnień. Mamy w Londynie doskonałych muzyków… a oni są na mojej płycie. Jestem bardzo szczęśliwy – podsumowuje Barlow.

 

 

Miley Cyrus dziś właśnie prezentuje swój wyczekiwany album 'Plastic Hearts'! Na siódmym, studyjnym albumie piosenkarki usłyszeć można prawdziwe legendy muzyki – Billy’ego Idola oraz Joan Jett, a także fenomenalną Duę Lipę.

Fotograf, który wykonał zdjęcie na okładkę 'Plastic Hearts', to prawdziwa ikona rockandrolla. Mick Rock doskonale uchwycił to, co Miley ma do przekazania swoim fanom i oddał klimat całego albumu. Artysta ma na swoim koncie współpracę z takimi legendami jak David Bowie, Lou Reed, Iggy Pop, Joan Jett, czy Debbie Harry.

 

 

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

BLEACHERS; BRUCE SPRINGSTEEN Chinatown
KONDRACCY Jednorożec Z Kairu
FOO FIGHTERS Shame Shame
ARIANA GRANDE 34+35
ALICJA Na Pamięć
BAS ASTRAL; IGO Dancing In The Dark
AARON FRAZER If I Got It (Your Love Brought It)
KRZYSZTOF ZALEWSKI Lustra
GORILLAZ; BECK The Valley Of The Pagans
GARY BARLOW This Is My Time
GARY BARLOW Incredible
NATALII Moment
SALEM ILESE Coke & Mentos
TIM BURGES The Ascent Of The Ascended
MICHAŁ SZCZYGIEŁ Jakby Co
SAWEETIE; JHENE AIKO Back To The Streets
HENRI PURNELL; INNA; NOBODY CARES Pretty Thoughts
MILEY CYRUS Midnight Sky
MILEY CYRUS; STEVIE NICKS Edge Of Midnight – Midnight Sky Remix
MILEY CYRUS; DUA LIPA Prisoner
MARCIN SÓJKA Retro W Głowie
KYLE; CHRIS BROWN What It Is
LIL NAS X Holiday
DARIA ZAWIAŁOW; KRÓL; IGO Płoną Góry, Płoną Lasy
BILLIE EILISH Therefore
ALMA My Mama Told Me
MUNIEK STASZCZYK; BIAŁAS; KUBA WIĘCEK Do Ciebie Mówię
JACK SAVORETTI These Arms Of Mine
FOSTER; SODY Fools (Can’t Help Falling In Love)

 

Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku