°C

FNS / NIRVANA / JUSTYNA STECZKOWSKA

Warner Music Poland
 

W tym tygodniu otworzyliśmy przegląd najgorętszych tytułów prezentowanych na antenie Radia Zielona Góra w ciągu ostatnich 25 lat. W każdym tygodniu poznacie 15 najważniejszych tytułów z poszczególnych lat, począwszy od roku 1995, kiedy to na falach eteru pojawił się nasz szyld!

Dziś w głosowaniu Formacja Nieżywych Schabuff, Nirvana i Justyna Steczkowska!

FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF – Lato
W roku 1995 na rynku pojawiła się kolejna płyta Formacji Nieżywych Schabuff –  ‚Fantomas’. Ukazał się na niej przebój lata, potem także hit całego roku – ‚Lato’. Dzięki tej piosence zespół odebrał wiele nagród, otrzymał również nominację do Fryderyków ’96 w kategorii Piosenka Roku. W grudniu Artyści zagrali świąteczny koncert pt.: Formacja Nieżywych Schabuff i Przyjaciele.

Podsumowaniem sezonu był występ przed ponad stutysięczną publicznością na koncercie Michaela Jacksona.

 

NIRVANA – The Man Who Sold The World
To jest utwór, który Nirvana wykonała podczas nagrania koncertu MTV Unplugged w Nowym Jorku. ‚Człowiek, który sprzedał świat’ ukazał się na singlu promocyjnym, który nie był dostępny w sklepach, choć piosenka często gościła na listach przebojów. Nagranie pojawiało się w licznych zestawieniach. Pierwowzór napisał oczywiście David Bowie w 1970 roku. 

 

JUSTYNA STECZKOWSKA – Dziewczyna Szamana
To był pierwszy singel z multiplatynowej płyty /Dziewczyna Szamana/, która przyniosła Justynie dużą popularność. Dzięki piosence do wokalistki przylgnął pseudonim „dziewczyny szamana”, czy „szamanki”. Był wykonywany wielokrotnie na festiwalach w Opolu i w Sopocie. To jeden z najpopularniejszych przebojów Artystki, która śpiewa go do dzisiaj w zmienionych aranżacjach. Producent utworu, Grzegorz Ciechowski, zsamplował fragment utworu zespołu Snap, ‚Don’t Be Shy’, na którym oparty jest cała piosenka.

 

 

Na każde z 15 nagrań w tygodniu możecie głosować. Utwory z największą liczbą głosów wejdą do finału i będą walczyć o miano Hitu 25-lecia Radia Zielona Góra! Wybierzmy go razem!

Efekty tego głosowania co tydzień w piątek po godzinie 18.00 w programie – Same Dobre. W audycji także najbardziej intrygujące hity z każdego kolejnego roku naszego jubileuszu. Zapraszamy!

Pierwsze wydanie już 27 marca!

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku