°C

EDYTA GÓRNIAK / PERFECT / O.N.A

Warner Music Polska
 

Otwieramy przegląd najgorętszych tytułów prezentowanych na antenie Radia Zielona Góra w ciągu ostatnich 25 lat. W każdym tygodniu poznacie 15 najważniejszych tytułów z poszczególnych lat, począwszy od roku 1995, kiedy to na falach eteru pojawił się nasz szyld!

Cykl plebiscytowy otwiera Matka Chrzestna naszej stacji - Edyta Górniak. Obok jej przeboju dziś pojawią się także kolejno - nagranie grupy Perfect i niesamowity debiut formacji O.N.A.!

EDYTA GÓRNIAK – Jestem Kobietą
Piosenka z debiutanckiego albumu Artystki – płyty ‚Dotyk’, wydanej 30 września 1994 roku. Singel promowany był w rozgłośniach radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski,  był dwukrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii ‚teledysk roku’.
Słowa do piosenki napisał Jacek Cygan, zaś muzykę skomponował Wojciech Olszak. Do utworu został nakręcony teledysk w reżyserii Garetha Robertsa.

 

PERFECT – Kołysanka Dla Nieznajomej
W styczniu 1994 Perfect po reaktywacji zagrał koncert w katowickim Spodku, który został zarejestrowany i wydany na płycie, zespół wydał także potem pierwszy po powrocie studyjny album z nowym materiałem, zatytułowany ‚Jestem’. Krążek cieszył się popularnością, zdobył statusu „złotej płyty”. To na nim właśnie znajdziecie pierwszy utwór Perfectu, w którym Grzesiek Markowski śpiewa wprost o miłości.

 

O.N.A. – Drzwi
Debiutancki singel zespołu O.N.A. pojawił się na rynku znienacka, to był maj 1995 roku, utwór miał promować nadchodzącą premierę albumu ‚Modlishka’. Ballada uchodzi za jeden z najbardziej bluesowych utworów zespołu. Zgodnie z sugestią wytwórni MJM singel został wydany bez ujawniania nazwisk wykonawców. Też sądziliście wtedy, że w tym nagraniu brała udział Edyta Bartosiewicz? Wszystko wyklarowało się kilka tygodni po premierze nagrania.

 

Na każde z 15 nagrań w tygodniu możecie głosować. Utwory z największą liczbą głosów wejdą do finału i będą walczyć o miano Hitu 25-lecia Radia Zielona Góra! Wybierzmy go razem!

Efekty tego głosowania co tydzień w piątek po godzinie 18.00 w programie – Same Dobre. W audycji także najbardziej intrygujące hity z każdego kolejnego roku naszego jubileuszu. Zapraszamy!

Pierwsze wydanie już 27 marca!

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku