°C

ECHA – Echa

To jedna z najgorętszych premier czerwca! Właśnie ukazał się album zespołu ECHA, zatytułowany po prostu 'Echa'. Ich przepis na sukces to muzyka utrzymana w klimacie indie pop - dynamiczna, melodyjna, oparta na wyrazistym rytmie i brzmieniu gitar, a do tego teksty przepojone wrażliwością. Album 'Echa', murowany hit polskiej młodej alternatywy, opublikowany został pod szyldem S.P. Records.

ECHA oferują dojrzałe, eklektyczne brzmienie z wyrazistym wpływem alternatywy, choć w ich muzyce nie brakuje rockowych, mocniejszych akcentów. Jedenaście kompozycji zespołu to jedenaście podróży w oryginalny brzmieniowo świat, ilustrowany lirycznymi, ciekawymi tekstami. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ‚Echa’ to jedna z najciekawszych propozycji młodej polskiej alternatywy.

 

 

Słuchacze mieli już szansę poznać Echa w świetnie przyjętym kawałku ‚Polska Na Supeł’ – przepiękną indie-popową kompozycję o trudnej, specyficznej miłości. 

Wydawnictwo promuje także utwór ‚Czy Masz Dla Mnie Czas’ – subtelny, liryczny wręcz kawałek z poetyckim tekstem autorstwa Arka Tydy i akustyczną niemal aranżacją. Zespół opublikował właśnie lyric video tej piosenki, a premiera teledysku ilustrującego „Czy Masz Dla Mnie Czas’ zaplanowana jest w połowie wakacji.

Zespół ECHA istnieje od 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą BEZSENSU. Grupa zdobyła liczne nagrody – m. in. w konkursie ‚Scena Machiny’, ‚Letni Hit Machiny’, a także w plebiscytach portali internetowych.
Ich dwa poprzednie albumy, ‚Co Tam Myślisz’ i ‚Wszyscy I Nie Tylko Wszystko’ zebrały pozytywne recenzje na łamach gazet i portali muzycznych, a zespół był gościem m. in. OFFensywy Piotra Stelmacha. Utwory z tych albumów gościły m. in. na antenie Trójki, Eski Rock. ECHA występowały na Open’er Festival, Slot Art Festival, Jarocin Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe. Supportowali także koncerty takich grup jak Myslovitz, Happysad, Kult, Perfect oraz Meli Koteluk.

Lista utworów:
1. Czy Masz Dla Mnie Czas?
2. Logotypy
3. Zwykły Dzień
4. Jaki?
5. Polska Na Supeł
6. Robi Mnie To
7. Strach
8. Odsłoń
9. Beztroska Blond
10. Wracajcie Lata
11. Postanawiam

/S.P.Records

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka