°C

DEAN LEWIS – A Place We Knew

 

Dean Lewis wydał właśnie debiutancki album. Dean Lewis za sprawą singla '7 Minutes' trafił na pierwsze miejsce Airplaya w ojczystej Australii, tam również kawałek ma status złotej płyty. Inspiracją do utworu była kłótnia z dziewczyną w taksówce. W cztery tygodnie utwór odsłuchano 25 mln razy w serwisach cyfrowych. Poprzednie piosenki zapowiadające debiut Deana Lewisa to 'Be Alright' (6x platyna) oraz 'Waves' (5x platyna).

Tytuł ‚A Place We Knew’ to nawiązanie do słodko-gorzkich wspomnień z dawnych związków muzyka. ‚Wszystkie piosenki napisałem, będąc w związkach. Tworzyłem w wielu domach i wielu pokojach hotelowych’ – opowiada Artysta.

Pomysł na nazwę albumu przyszedł do Lewisa w samolocie: ‚Usłyszałem w pokładowych głośnikach zdanie „Chciałbym, by to było miejsce, które wcześniej znaliśmy”. Zapisałem w notesie „Miejsce, które znaliśmy”. Wiedziałem, że to myśl, która spaja wszystkie piosenki i że właśnie znalazłem tytuł na płytę’ – dodaje.

Dean Lewis do pracy nad albumem zaprosił takich producentów jak Edd Holloway, Nick Atkinson, John Castle, Dann Hume oraz Dylan Nash. Na ‚A Place We Knew’ znalazło się 12 utworów.

 

 

Podnoszące na duchu ‚Hold Of Me’, celebracyjne ‚Stay Awake’, surowe ‚Don’t Hold Me’ czy ‚Half A Man’ – oto utwory, które reprezentują wszechstronność Deana Lewisa jako songwritera i muzyka. Gwiazdor na płycie gra na pianinie, gitarze elektrycznej oraz akustycznej.

 

 

 

 

 

Spis piosenek:

1. Hold Of Me
2. 7 Minutes
3. A Place We Knew
4. Stay Awake
5. Waves
6. Be Alright
7. Chemicals
8. Straight Back Down
9. Time To Go
10. Don’t Hold Me
11. For The Last Time
12. Half A Man

/Universal Music

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku