°C

DE MONO – Gra Się Do Końca

 

„…bo w życiu ważne jest to, aby grać do końca, nie poddawać się i realizować marzenia, bez względu na trudne sytuacje życiowe”- mówi Andrzej Krzywy.

‚Gra Się Do Końca’ to piosenka zespołu De Mono z najnowszej płyty ‚Reset’, której premiera miała miejsce 15 listopada 2019 r. Tekst piosenki autorstwa Wojciecha Byrskiego był punktem wyjścia do pomysłu na klip, gdzie w rolę głównego bohatera wciela się Mateusz Łukasik, autentyczna postać byłego młodego wielbiciela piłki nożnej, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę.

Akcja klipu opowiada historię mężczyzny, grającego w piłkę nożną, który ulega ciężkiemu wypadkowi i traci nogę. Jest załamany. Pewnego dnia jest świadkiem treningu dzieci niepełnosprawnych z AMP FUTBOL, m.in. po amputacjach koniczyn, po ciężkich chorobach, grające w piłkę nożną. To moment zwrotny w jego podejściu do nowej sytuacji, w jakiej się znalazł. Przewartościowuje swoje życie, znajduje sens życia i cel, zaczyna go realizować w wyniku czego wraca na boisko piłkarskie.
Klip pokazuje cały wachlarz uczuć z jakim musi zmierzyć się każdy, kto uległ wypadkowi i jego efektami, trud rehabilitacji, konfrontacji z bliskimi, ból, proces akceptacji i adaptacji do nowej sytuacji. Ukazuje również to, jak bardzo ważnym elementem powrotu do życia społecznego jest znalezienie sobie nowego celu, wsparcie bliskich i wsparcie innych w walce o siebie.

Tekst utworu ‚Gra Się Do Końca’ stał się motorem napędowym do stworzenia kampanii edukacyjno- społecznej sygnowanej zespołem De Mono, pod takim samym tytułem: www.grasiedokonca.pl, w której głównymi bohaterami są młodzi piłkarze AMP FUTBOL, a także wielu znanych i mniej znanych ludzi, którzy są wspaniałymi budującymi przykładami. To najlepsze prawdziwe historie pokazujące, że niepełnosprawność oraz różne inne przeciwności losu nie stanowią przeszkody do realizacji celów. Czasem koniec czegoś może być również początkiem czegoś innego, pięknego. Tylko najważniejsze: najpierw musimy zacząć walkę o siebie i ‚GRAĆ DO KOŃCA’!

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku