°C

DARIA ZAWIAŁOW – Helsinki

'Helsinki' to drugi album Darii Zawiałow. Nowy krążek ukazuje się dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiego albumu 'A Kysz!'

 

„Helsinki są bajkową krainą mojej wyobraźni. Miejscem tajemniczym, magicznym, niedopowiedzianym, humorystycznym, filozoficznym. I wszystkim po trochu – kojarzą mi się z miastem skutym lodem, ale też z jednym z najbardziej zielonych, otoczonych gęstą siecią wód miejsc Europy. Z innej strony, Helsinki to azyl, do którego można uciec przed otaczającym światem, złymi emocjami, toksycznymi relacjami, obłudą. To przestrzeń dystansu, która mogłaby mnie bardzo inspirować do tworzenia” – mówi Artystka.

Baczne obserwacje rzeczywistości Daria zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom, bardzo często kobietom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania. – W pisaniu tekstów czuję się pewniej niż na pierwszej płycie. Jestem starsza, mam więcej doświadczenia i jeszcze więcej do powiedzenia. Inaczej myślę, moją głowę zajmują zupełnie inne sprawy. ‚Helsinki’ to album dojrzalszej Darii – przyznaje Zawiałow.

Przy tworzeniu muzyki Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie ‚A Kysz!’- współautorami utworów z płyty ‚Helsinki’ są bowiem Michał Kush oraz Piotr Rubik. W utworze ‚Hej, Hej!”’producentem i współautorem muzyki jest Bogdan Kondracki, producent m.in. dwóch pierwszych albumów Dawida Podsiadło.

Muzycznie jest eklektycznie. Podstawowa wersja płyty ‚Helsinki’ zawiera trzynaście piosenek, a na wersji deluxe jest ich szesnaście. Jedną z nich, ‚Winter Is Coming’, Daria śpiewa po angielsku. – Przy tworzeniu ‚Helsinek’ bawiliśmy się elektroniką, ale nie do tego stopnia, by nagrać płytę elektroniczną. Chcieliśmy zachować tę organiczność, mocne gitarowe i rockowe riffy, żywe bębny, klawisze – zapewnia wokalistka. Specjalną wersję albumu można zakupić tylko w Empiku.

Płytę promują single: energetyczny ‚Nie Dobiję Się Ciebie’ oraz ‚Szarówka’.

 

 

Lista utworów:

 1. Płynne Szczęście
 2. Helsinki
 3. Punk Fu!
 4. Gdybym Miała Serce
 5. Szarówka
 6. Winter Is Coming
 7. Hej Hej!
 8. Saloniki
 9. Zbrodnie Ikara
 10. Nie Dobiję Się Do Ciebie
 11. Majami Synek
 12. Wielka Płyta
 13. Iskrzę Się

Dodatkowe utwory na Deluxe Edition:

 1. Kryzys Wieku Naszego
 2. Zimne Ognie
 3. Freddie

/Sony Music Polska

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka