°C

CLEAN BANDIT – What Is Love?

 

Nagrodzone Grammy brytyjskie elektroniczne trio Clean Bandit prezentuje drugi studyjny album 'What Is Love?'. Twórcy nagranego z Anne-Marie i Seanem Paulem hitu 'Rockabye' także i tym razem zaprosili do współpracy znakomitych gości.

 

Trio Clean Bandit to Luke Patterson, Grace Chatto i Jack Patterson. Specjaliści od zaraźliwych elektronicznych dźwięków twierdzą, że na nowym albumie stworzyli połączenie tanecznych kompozycji i niezwykle emocjonalnych tekstów. Clean Bandit zaproponowali współpracę takim wykonawcom jak: Zara Larsson, Marina, Luis Fonsi, Demi Lovato, Sean Paul, Anne-Marie, Ellie Goulding, KYLE, Big Boi, Tove Styrke, Stefflon Don, Craig David, Kirsten Joy, Rita Ora, Julia Michaels, ALMA. Na wersji deluxe albumu znajdują się jeszcze cztery piosenki, w których pojawiają się Yasmin Green, Charli XCX, Bhad Bhabie, DaVido, Love Ssega oraz Louisa Johnson. Materiał na album nagrywano w różnych miejscach na świecie, a jego produkcją zajęli się Mark Ralph (Years & Years) plus członkowie tria, Jack Patterson i Grace Chatto.

 

Z płyty znamy już doskonale piosenki ‚Rockabye’ feat. Anne-Marie i Sean Paul, ‚Symphony’ feat. Zara Larsson, ‚I Miss You’ feat. Julia Michaels, ‚Tears’ feat. Louisa Johnson, ‚Solo’ feat. Demi Lovato (który zdobył szczyt notowania na Wyspach) oraz najnowszy singiel ‚Baby’. To niezwykle taneczny utwór inspirowany muzyką kubańską. Do udziału w nagraniu ‚Baby’ Clean Bandit zaprosili Luisa Fonsi, który zdobył świat kilkanaście miesięcy temu megahitem ‚Despacito’, a także Marinę Diamandis, znaną do niedawna jako Marina And The Diamonds. Trio wcześniej pracowało z nią przy kompozycji ‚Disconnect’.

 

Jak wyjaśnia Grace z Clean Bandit:

Płyta opowiada o różnych rodzajach i poziomach miłości. Pracowaliśmy nad nią ponad trzy lata, w trakcie których sami ich doświadczyliśmy. Niektórzy z nas mieli też złamane serce. W jakiś sposób znalazło to odbicie w naszych piosenkach. Jest braterska miłość, miłości rodziny (w piosence ‚Rockabye’ jest to bezwarunkowa miłość matki), miłość romantyczna, miłość pożerająca wszystko, ból miłosny. Badamy wszystkie ofiary, jakie trzeba ponieść dla miłości, nawet jeśli jest to trudne.

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się nagrywać z tyloma wspaniałymi muzykami i wokalistami. Pracowaliśmy niemal na całym świecie, choć najczęściej w północnym Londynie i Los Angeles. Niektóre wersy zostały zarejestrowane w łazience w Ugandzie! Liczymy na to, że każdy z was znajdzie tu piosenki, z którymi będzie mógł się identyfikować – konkluduje Grace.

 

 

Płyta ‚What Is Love?’ jest następczynią debiutanckiej ‚New Eyes’ z 2014 roku (która zajęła 3. miejsce na brytyjskiej liście!). Na niej znalazł się singlowy megahit ‚Rather Be’ (z utalentowaną Jess Glynne), który sprzedał się w aż 12 mln egzemplarzy i został nagrodzony Grammy.

Do tej pory Clean Bandit sprzedali ponad 40 mln singli, w streamingu ich piosenki odtworzono ponad 10 mld razy, na Youtubie posłuchano 3,5 mld razy. Wielką popularnością cieszą się też teledyski tria, które muzycy tworzą sami.

 

Lista piosenek:
1. Symphony (feat. Zara Larsson)
2. Baby (feat. Marina & Luis Fonsi)
3. Solo (feat. Demi Lovato)
4. Rockabye (feat. Sean Paul & Anne-Marie)
5. Mama (feat. Ellie Goulding)
6. Should’ve Known Better (feat. Anne-Marie)
7. Out at Night (feat. KYLE & Big Boi)
8. Last Goodbye (feat. Tove Styrke & Stefflon Don)
9. We Were Just Kids (feat. Craig David & Kirsten Joy)
10. Nowhere (feat. Rita Ora & KYLE)
11. I Miss You (feat. Julia Michaels)
12. In Us I Believe (feat. ALMA)

Deluxe:
13. 24 Hours (feat. Yasmin Green)
14. Playboy Style (feat. Charli XCX & Bhad Bhabie)
15. Beautiful (feat. DaVido & Love Ssega)
16. Tears (feat. Louisa Johnson)

/Warner Music

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka