°C

BASTILLE Joy

 

Bastille wydaje trzeci album! 'Doom Days' ukaże się 14 czerwca. Pierwszy oficjalny singiel promujący wydawnictwo nosi tytuł 'Joy'. Kawałek odgania demony kaca spowodowanego życiem za sprawą jednego telefonu od wyjątkowej osoby. - Ten przebłysk nadziei na końcu albumu mówi wszystko. Nawet najmniejszy serdeczny gest od drugiej osoby może rozjaśnić nasze życie - tłumaczy Dan Smith.

‚Doom Days’ – trzeci album Bastille – to płyta pełna nadziei na trudne czasy. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris „Woody” Wood stworzyli album wspólnie z producentem Markiem Crewem. Nominowany do Grammy kwartet jeszcze nigdy nie nagrał tak szczerego albumu.
Poprzednik, ‚Wild World’, konfrontował świat i poczynania jego najmocniejszych liderów. Nowy album Bastille został nagrany w 2018 w należącym do zespołu studiu ‚One Eyed Jacks. ‚Doom Days’ pokazuje inną optykę – zachęca, by na chwilę wyłączyć się i uciec od otaczającej nas apokalipsy.

Bastille na trzecim albumie prezentują najbardziej prowokujące, życiowe i bezkompromisowe teksty w dotychczasowej karierze. Zespół zanurza się w lękach całego świata, jak również dotyka problemów na intymnym poziomie. Wielokrotnie podczas odsłuchu ‚Doom Days’ usłyszymy o rzeczach, z którymi możemy się utożsamić.

Album rozpoczyna się w trakcie nocnej podróży taksówką po mieście, a kończy na podłodze w kuchni w towarzystwie euforycznego singla’„Joy’. 

Przy okazji ogłoszenia premiery albumu, Bastille ogłosiło 9 kameralnych koncertów w Wielkiej Brytanii w niewielkich salach koncertowych oraz w miastach, które zwykle nie trafiają na rozpiskę trasy: Coventry, Carlisle, Aberdeen, Bradford, Grimsby, Llandudno, Torquay, Portsmouth oraz Margate. Występy odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2019.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka