°C

BASTILLE ‚Doom Days’

'Doom Days' - trzeci album Bastille - to płyta pełna nadziei na trudne czasy. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris 'Woody' Wood stworzyli album wspólnie z producentem Markiem Crewem. Nominowany do Grammy kwartet jeszcze nigdy nie nagrał tak szczerego albumu.

Poprzednik ‚Doom Days’, ‚Wild World’, konfrontował świat i poczynania jego najmocniejszych liderów. Nowy album Bastille został nagrany w 2018 w należącym do zespołu studiu ‚One Eyed Jacks’. ‚Doom Days’ pokazuje inną optykę – zachęca, by na chwilę wyłączyć się i uciec od otaczającej nas apokalipsy. Może zadziać się to w różnej formie, np. poprzez głośne śpiewanie na tylnym siedzeniu taksówki w trakcie nocnego powrotu do domu (‚Quarter Past Midnight’), spędzanie bardzo miłego czasu w towarzystwie najbliższych przyjaciół (‚4AM’), przygodne znajomości (‚Another Place’) lub tęsknotę za tą jedną wyjątkową osobą (‚Those Nights’). Na nowym wydawnictwie Bastille usłyszymy o rozkoszach złych decyzji (‚Bad Decisions’), dyskusjach o końcu świata w momencie, w którym chcesz się po prostu dobrze bawić (‚Million Pieces’), jak również doświadczymy konfrontacji ze współczesnymi lękami, takimi jak uzależnienie od telefonu, pornografii, fake newsy czy zaprzeczanie zmianom klimatycznym (tytułowe i bezkompromisowe ‚Doom Days’).

Bastille na trzecim albumie prezentują najbardziej prowokujące, życiowe i bezkompromisowe teksty w dotychczasowej karierze. Zespół zanurza się w lękach całego świata, jak również dotyka problemów na intymnym poziomie. Wielokrotnie podczas odsłuchu ‚Doom Days’ usłyszymy o rzeczach, z którymi możemy się utożsamić.

Brytyjski kwartet wypracował unikatowe, filmowe brzmienie, które sprawia, że nawet popowy kawałek może poruszać istotne tematy. Bastille na całym świecie sprzedało ponad 8 mln egzemplarzy albumów, a liczba streamów ich katalogu przekracza 6,5 miliarda. Grupa cały czas znajduje się w Top 40 najpopularniejszych artystów Spotify. Poprzednie albumy Bastille debiutowały na pierwszym miejscu list przebojów w Wielkiej Brtyanii oraz w top 10 w Stanach Zjednoczonych. Niedawny singiel ‚Happy’ (platyna w UK), spędził pół roku w top 10 US Hot 100.

Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, Bastille nie przejmują się etykietami gatunkowymi i na ‚Doom Days’ wciąż eksperymentują z brzmieniem. Nowy album kipi pomysłami i świeżą energią. Usłyszymy na nim nawet gospel, house czy R&B. ‚Million Pieces’ czy ‚Nocturnal Creatures’ odwołują się do popularnych w latach 90. brzmieniach breakbeat i UK garage. Inteligentne nawiązania do popkultury sprawiają, że na ‚Doom Days’ znajdziemy wiele smaczków i ukrytych skarbów.
‚Doom Days’ to celebracja prawdziwych więzi między ludźmi oraz zachęta do przeżywania chwil radości. Album rozpoczyna się w trakcie nocnej podróży taksówką po mieście, a kończy na podłodze w kuchni w towarzystwie euforycznego singla ‚Joy’. Kawałek odgania demony kaca spowodowanego życiem za sprawą jednego telefonu od wyjątkowej osoby. – Ten przebłysk nadziei na końcu albumu mówi wszystko. Nawet najmniejszy serdeczny gest od drugiej osoby może rozjaśnić nasze życie – tłumaczy Dan Smith.

Przy okazji ogłoszenia premiery albumu, Bastille ogłosiło 9 kameralnych koncertów w Wielkiej Brytanii w niewielkich salach koncertowych oraz w miastach, które zwykle nie trafiają na rozpiskę trasy: Coventry, Carlisle, Aberdeen, Bradford, Grimsby, Llandudno, Torquay, Portsmouth oraz Margate. Występy odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2019.

 

 

 

Lista piosenek:
1. Quarter Past Midnight
2. Bad Decisions
3. The Waves
4. Divide
5. Million Pieces
6. Doom Days
7. Nocturnal Creatures
8. 4Am
9. Another Place
10. Those Nights
11. Joy

/Universal MusicPolska

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.