°C

BASTILLE ‚Doom Days’

 

'Doom Days' - trzeci album Bastille - to płyta pełna nadziei na trudne czasy. Dan Smith, Kyle Simmons, Will Farquarson i Chris 'Woody' Wood stworzyli album wspólnie z producentem Markiem Crewem. Nominowany do Grammy kwartet jeszcze nigdy nie nagrał tak szczerego albumu.

Poprzednik ‚Doom Days’, ‚Wild World’, konfrontował świat i poczynania jego najmocniejszych liderów. Nowy album Bastille został nagrany w 2018 w należącym do zespołu studiu ‚One Eyed Jacks’. ‚Doom Days’ pokazuje inną optykę – zachęca, by na chwilę wyłączyć się i uciec od otaczającej nas apokalipsy. Może zadziać się to w różnej formie, np. poprzez głośne śpiewanie na tylnym siedzeniu taksówki w trakcie nocnego powrotu do domu (‚Quarter Past Midnight’), spędzanie bardzo miłego czasu w towarzystwie najbliższych przyjaciół (‚4AM’), przygodne znajomości (‚Another Place’) lub tęsknotę za tą jedną wyjątkową osobą (‚Those Nights’). Na nowym wydawnictwie Bastille usłyszymy o rozkoszach złych decyzji (‚Bad Decisions’), dyskusjach o końcu świata w momencie, w którym chcesz się po prostu dobrze bawić (‚Million Pieces’), jak również doświadczymy konfrontacji ze współczesnymi lękami, takimi jak uzależnienie od telefonu, pornografii, fake newsy czy zaprzeczanie zmianom klimatycznym (tytułowe i bezkompromisowe ‚Doom Days’).

Bastille na trzecim albumie prezentują najbardziej prowokujące, życiowe i bezkompromisowe teksty w dotychczasowej karierze. Zespół zanurza się w lękach całego świata, jak również dotyka problemów na intymnym poziomie. Wielokrotnie podczas odsłuchu ‚Doom Days’ usłyszymy o rzeczach, z którymi możemy się utożsamić.

Brytyjski kwartet wypracował unikatowe, filmowe brzmienie, które sprawia, że nawet popowy kawałek może poruszać istotne tematy. Bastille na całym świecie sprzedało ponad 8 mln egzemplarzy albumów, a liczba streamów ich katalogu przekracza 6,5 miliarda. Grupa cały czas znajduje się w Top 40 najpopularniejszych artystów Spotify. Poprzednie albumy Bastille debiutowały na pierwszym miejscu list przebojów w Wielkiej Brtyanii oraz w top 10 w Stanach Zjednoczonych. Niedawny singiel ‚Happy’ (platyna w UK), spędził pół roku w top 10 US Hot 100.

Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, Bastille nie przejmują się etykietami gatunkowymi i na ‚Doom Days’ wciąż eksperymentują z brzmieniem. Nowy album kipi pomysłami i świeżą energią. Usłyszymy na nim nawet gospel, house czy R&B. ‚Million Pieces’ czy ‚Nocturnal Creatures’ odwołują się do popularnych w latach 90. brzmieniach breakbeat i UK garage. Inteligentne nawiązania do popkultury sprawiają, że na ‚Doom Days’ znajdziemy wiele smaczków i ukrytych skarbów.
‚Doom Days’ to celebracja prawdziwych więzi między ludźmi oraz zachęta do przeżywania chwil radości. Album rozpoczyna się w trakcie nocnej podróży taksówką po mieście, a kończy na podłodze w kuchni w towarzystwie euforycznego singla ‚Joy’. Kawałek odgania demony kaca spowodowanego życiem za sprawą jednego telefonu od wyjątkowej osoby. – Ten przebłysk nadziei na końcu albumu mówi wszystko. Nawet najmniejszy serdeczny gest od drugiej osoby może rozjaśnić nasze życie – tłumaczy Dan Smith.

Przy okazji ogłoszenia premiery albumu, Bastille ogłosiło 9 kameralnych koncertów w Wielkiej Brytanii w niewielkich salach koncertowych oraz w miastach, które zwykle nie trafiają na rozpiskę trasy: Coventry, Carlisle, Aberdeen, Bradford, Grimsby, Llandudno, Torquay, Portsmouth oraz Margate. Występy odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2019.

 

 

 

Lista piosenek:
1. Quarter Past Midnight
2. Bad Decisions
3. The Waves
4. Divide
5. Million Pieces
6. Doom Days
7. Nocturnal Creatures
8. 4Am
9. Another Place
10. Those Nights
11. Joy

/Universal MusicPolska

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku