°C

AVICII – Tim

 

Kiedy w 2016 roku Avicii ogłosił, że nie będzie już koncertował, napisał w oświadczeniu do fanów: „Nie zrezygnuję nigdy z muzyki. (…) Będę wciąż przemawiał do moich fanów w tej formie”. Nie była to tylko zagrywka PR-owa: Tim Bergling powrócił tam, gdzie czuł się najlepiej: do studia. Jego etyka pracy była bardzo silna. Gdy tworzył nową muzykę, czuł się pełny energii, skupiony na misji, spokojniejszy. W pracy nad nowym materiałem Avicii szukał inspiracji w dalekiej Japonii czy Indiach. Muzyk planował wycieczkę do Kenii. Chciał nagrywać z Masajami. Nie zdążył zrealizować wielu ambitnych planów.

W obliczu tak wielkiej tragedii jest tylko kilka możliwości działania. Najbardziej oczywistą jest wydanie muzyki, którą artysta tak bardzo chciał zaprezentować całemu światu. To główna idea przyświecająca albumowi ‚Tim’ – kolekcji 12 premierowych utworów Avicii’ego. Kawałki wyprodukowano między styczniem a kwietniem 2018. Kilka dni przed wyjazdem do Omanu, Avicii wysłał folder z nową muzyką do swoich współpracowników wraz z instrukcjami, które utwory mają znaleźć się na nowej płycie. Ostatnie szlify produkcyjne wykonali Albin Nedler, Kristoffer Fogelmark, Vincent Pontare, Salem Al Fakir, Carl Falk, Joakim Berg oraz Joe Janiak. Każdy z nich pracował z Aviciim na różnych etapach kariery. Wszyscy doskonale czują styl artysty. Całość materiału otrzymała błogosławieństwo rodziców gwiazdora.

 

W ‚Heaven’ usłyszymy Chrisa Martina, z którym Tim współpracował przy hicie ‚A Sky Full Of Stars’. Artyści napisali i zarejestrowali kawałek w 2014 roku, Avicii wyprodukował finalną wersję dwa lata później – utwór trafił na ‚Tim’ w niezmienionej formie. W ‚Heart Upon My Sleeve’ (ft. Imagine Dragons) tylko ostatnia zwrotka została dodana po śmierci artysty. ‚SOS’, pierwszy singiel promujący album, to duet z Aloe Blacc, który wcześniej użyczył wokalu do ‚Wake Me Up’. ‚SOS’ od momentu premiery zgromadziło ponad 250 mln streamów oraz dotarło do 3. miejsca Spotify Global Top 200. W ‚Tough Love’ gościnnie pojawia się szwedzka gwiazda pop Agnes. Praktycznie wszystkie utwory były w 90% ukończone przez samego Avicii’ego.

Avicii był brandem stworzonym przez Berglinga, a Tim oznaczało prawdziwe ja artysty. Stąd tytuł całego albumu – by uhonorować dziedzictwo nieodżałowanego muzyka.

Kulisy powstawania albumu:

Zyski ze sprzedaży albumu trafią do Tim Bergling Foundation, która pomaga osobom z problemami psychicznymi, myślami samobójczymi, jak również wspiera ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem.

 

Lista piosenek:

1. Peace Of Mind, featuring Vargas & Lagola
2. Heaven
3. S.OS., featuring Aloe Blacc
4. Tough Love, featuring Agnes, Vargas & Lagola
5. Bad Reputation, featuring Joe Janiak
6. Ain’t A Thing, featuring Bonn
7. Hold The Line, featuring A.R.I.Z.O.N.A
8. Freak, featuring Bonn
9. Excuse Me Mr Sir, featuring Vargas & Lagola
10. Heart Upon My Sleeve, featuring Imagine Dragons
11. Never Leave Me, featuring Joe Janiak
12. Fades Away, featuring Noonie Bao

/Universal Music

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka