°C

AVICII – Tim

Kiedy w 2016 roku Avicii ogłosił, że nie będzie już koncertował, napisał w oświadczeniu do fanów: „Nie zrezygnuję nigdy z muzyki. (…) Będę wciąż przemawiał do moich fanów w tej formie”. Nie była to tylko zagrywka PR-owa: Tim Bergling powrócił tam, gdzie czuł się najlepiej: do studia. Jego etyka pracy była bardzo silna. Gdy tworzył nową muzykę, czuł się pełny energii, skupiony na misji, spokojniejszy. W pracy nad nowym materiałem Avicii szukał inspiracji w dalekiej Japonii czy Indiach. Muzyk planował wycieczkę do Kenii. Chciał nagrywać z Masajami. Nie zdążył zrealizować wielu ambitnych planów.

W obliczu tak wielkiej tragedii jest tylko kilka możliwości działania. Najbardziej oczywistą jest wydanie muzyki, którą artysta tak bardzo chciał zaprezentować całemu światu. To główna idea przyświecająca albumowi ‚Tim’ – kolekcji 12 premierowych utworów Avicii’ego. Kawałki wyprodukowano między styczniem a kwietniem 2018. Kilka dni przed wyjazdem do Omanu, Avicii wysłał folder z nową muzyką do swoich współpracowników wraz z instrukcjami, które utwory mają znaleźć się na nowej płycie. Ostatnie szlify produkcyjne wykonali Albin Nedler, Kristoffer Fogelmark, Vincent Pontare, Salem Al Fakir, Carl Falk, Joakim Berg oraz Joe Janiak. Każdy z nich pracował z Aviciim na różnych etapach kariery. Wszyscy doskonale czują styl artysty. Całość materiału otrzymała błogosławieństwo rodziców gwiazdora.

 

W ‚Heaven’ usłyszymy Chrisa Martina, z którym Tim współpracował przy hicie ‚A Sky Full Of Stars’. Artyści napisali i zarejestrowali kawałek w 2014 roku, Avicii wyprodukował finalną wersję dwa lata później – utwór trafił na ‚Tim’ w niezmienionej formie. W ‚Heart Upon My Sleeve’ (ft. Imagine Dragons) tylko ostatnia zwrotka została dodana po śmierci artysty. ‚SOS’, pierwszy singiel promujący album, to duet z Aloe Blacc, który wcześniej użyczył wokalu do ‚Wake Me Up’. ‚SOS’ od momentu premiery zgromadziło ponad 250 mln streamów oraz dotarło do 3. miejsca Spotify Global Top 200. W ‚Tough Love’ gościnnie pojawia się szwedzka gwiazda pop Agnes. Praktycznie wszystkie utwory były w 90% ukończone przez samego Avicii’ego.

Avicii był brandem stworzonym przez Berglinga, a Tim oznaczało prawdziwe ja artysty. Stąd tytuł całego albumu – by uhonorować dziedzictwo nieodżałowanego muzyka.

Kulisy powstawania albumu:

Zyski ze sprzedaży albumu trafią do Tim Bergling Foundation, która pomaga osobom z problemami psychicznymi, myślami samobójczymi, jak również wspiera ochronę zwierząt zagrożonych wyginięciem.

 

Lista piosenek:

1. Peace Of Mind, featuring Vargas & Lagola
2. Heaven
3. S.OS., featuring Aloe Blacc
4. Tough Love, featuring Agnes, Vargas & Lagola
5. Bad Reputation, featuring Joe Janiak
6. Ain’t A Thing, featuring Bonn
7. Hold The Line, featuring A.R.I.Z.O.N.A
8. Freak, featuring Bonn
9. Excuse Me Mr Sir, featuring Vargas & Lagola
10. Heart Upon My Sleeve, featuring Imagine Dragons
11. Never Leave Me, featuring Joe Janiak
12. Fades Away, featuring Noonie Bao

/Universal Music

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.