°C

ANITA LIPNICKA — Piosenka Księżycowa

25 lat temu na polskim rynku muzycznym pojawiła się dziewiętnastoletnia Anita Lipnicka. W tym roku mija ćwierć wieku od jej spektakularnego debiutu. Anita oddaje w ręce swoich słuchaczy jeden z utworów, od których wszystko się zaczęło. 'Piosenka Księżycowa' – bo o niej mowa – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką.

Pierwszą odsłoną zapowiadanego na jesień albumu, który ukaże się pod szyldem Warner Music Poland, jest wspomniana wcześniej ‚Piosenka Księżycowa’ – niekwestionowany hit lat dziewięćdziesiątych. W nowej wersji została wyprodukowana przez Kubę Karasia – współzałożyciela duetu The Dumplings. W jego interpretacji piosenka nabrała zdecydowanie odmiennego charakteru. Zyskała zadziorny „pazur” a zarazem została umiejętnie wpisana w nowoczesną dynamikę – z pogranicza alternatywnego disco – inspirowaną brzmieniami z czasów, gdy Kuby Karasia (rocznik 1995) jeszcze nie było na świecie!

„Kuba to pierwszy z zaproszonych gości, którzy podjęli się dekorowania tego jubileuszowego tortu” – śmieje się Anita. 

„Na jesień szykujemy jeszcze wiele niespodzianek. Nawet dla mnie samej to będzie prawdziwe „surprise party” – dodaje tajemniczo. 
Nie pozostaje zatem nic innego, jak uwierzyć Anicie na słowo i oczekiwać, aż odkryje kolejne karty tego jubileuszowego wydarzenia, jakim będzie zapowiadany na jesień album ‚OdNowa’.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.