°C

ANITA LIPNICKA — Piosenka Księżycowa

 

25 lat temu na polskim rynku muzycznym pojawiła się dziewiętnastoletnia Anita Lipnicka. W tym roku mija ćwierć wieku od jej spektakularnego debiutu. Anita oddaje w ręce swoich słuchaczy jeden z utworów, od których wszystko się zaczęło. 'Piosenka Księżycowa' – bo o niej mowa – to kompozycja ponadczasowa, doskonale rozpoznawalna wśród osób, które choć w minimalnym stopniu interesują się muzyką.

Pierwszą odsłoną zapowiadanego na jesień albumu, który ukaże się pod szyldem Warner Music Poland, jest wspomniana wcześniej ‚Piosenka Księżycowa’ – niekwestionowany hit lat dziewięćdziesiątych. W nowej wersji została wyprodukowana przez Kubę Karasia – współzałożyciela duetu The Dumplings. W jego interpretacji piosenka nabrała zdecydowanie odmiennego charakteru. Zyskała zadziorny „pazur” a zarazem została umiejętnie wpisana w nowoczesną dynamikę – z pogranicza alternatywnego disco – inspirowaną brzmieniami z czasów, gdy Kuby Karasia (rocznik 1995) jeszcze nie było na świecie!

„Kuba to pierwszy z zaproszonych gości, którzy podjęli się dekorowania tego jubileuszowego tortu” – śmieje się Anita. 

„Na jesień szykujemy jeszcze wiele niespodzianek. Nawet dla mnie samej to będzie prawdziwe „surprise party” – dodaje tajemniczo. 
Nie pozostaje zatem nic innego, jak uwierzyć Anicie na słowo i oczekiwać, aż odkryje kolejne karty tego jubileuszowego wydarzenia, jakim będzie zapowiadany na jesień album ‚OdNowa’.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku