°C

HAIM / TYMEK; BRODKA; URBAŃSKI

Kayax Production
HAIM Cherry Flavored Stomach Ache

HAIM prezentują singiel 'Cherry Flavored Stomach Ache' do filmu  'Ostatni List do Kochanka’/ 'The Last letter From Your Lover'. Film opowiada historię Ellie Haworth (Felicity Jones), ambitnej dziennikarki, która odkrywa historię zakazanej miłości Jennifer Stirling (Shailene Woodley) oraz Anthony’ego O’Hare (Callum Turner) zachowanej w odnalezionych listach sprzed pół wieku. Utwór 'Cherry Flavored Somach Ache' możemy usłyszeć w scenie, w której Ellie, podróżując taksówką po ulicach Londynu, rozmyśla nad swoją przeszłością bezpośrednio po swojej 'przygodzie na jedną noc'.

’Cherry Flavored Stomach Ache' to pierwszy utwór wydany przez trio sióstr z Los Angeles od czasu ukazania się rozszerzonej wersji ich znakomicie przyjętego przez krytyków albumu 'Women In Music, Part III' w lutym 2021. Już 17 września pojawią się na słynnym Santa Barbara Bowl, gdzie po raz pierwszy zaprezentują na żywo materiał z najnowszego albumu. Ponadto zespół czeka występ na Life Is Beautiful Festival oraz na cyklu koncertów w Wielkiej Brytanii, z których pierwszy będzie miał miejsce w Glasgow. W ramach tej trasy HAIM zagrają też w Londyńskiej 02 Arena – będzie to ich największy koncert w roli headlinera.

 

 
 
 
TYMEK; BRODKA; URBAŃSKI Ostatni (Rojst’97 / Netflix)

W nostalgiczny klimat lat 90. widzów wprowadzi utwór 'Ostatni' w wykonaniu Tymka i Brodki. Za produkcję muzyczną odpowiada Urbanski.  'Rojst ’97′ poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia. Już 7 lipca na ekranie zobaczymy ponownie Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie grane przez Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata. Tymek i Brodka, zainspirowani tajemniczą fabułą serialu, nagrali autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce lat 90. 

W oryginale utwór 'Ostatni' wykonuje Edyta Bartosiewicz – polska ikona muzyki pop i rockowej. Teraz ten znany przebój usłyszymy w zupełnie nowej aranżacji wyprodukowanej przez Wojtka Urbanskiego. 
– Ostatni” Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji, dodając do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu 'Rojst’97′ – mówi Urbański, producent utworu.

 

 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątki po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre'.

REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku