°C

Fantastyczne i ważne albumy, single, że aż dech nam zapiera!

Universal Music
 

Dziś polecamy dwa niesamowite albumy, każdy fascynujący w inny sposób, w rolach głównych Taylor Swift i Barry Gibb. Nasze tygodniowe rekomendacje poszerzymy o piosenki z wyszukanym klimatem, nie zabraknie Mazurka F-dur Chopina w piosenkowym ujęciu Natalii Kukulskiej z aranżacją Adama Sztaby, zaanonsujemy też utwór Romualda Lipki, napisał go dla Mariusza Wawrzyńczyka (rozmowa z Mariuszem w kolejnym wydaniu programu)!

W dzisiejszym wydaniu tylko jeden lubuski akcent, nowy singiel Mariusza Wawrzyńczyka, za kilka dni oficjalna premiera piosenki. Mariusz niedawno opublikował na swoim kanale FB 'Domówkę' koncert zarejestrowany przez jedną z zielonogórskich firm. W programie tego tak normalnego w tych czasach on-line’owego spotkania znalazły się znane singlowe piosenki, przeplatane anegdotami i zaskakującymi coverami. Szczególnie polecam interpretację Skaldów i  Jamesa Browna. O planach na nowy album, kontaktach z absolutnymi tuzami polskiej muzyki rozrywkowej i historii powstania piosenki 'Czas' dowiecie się z naszej rozmowy w przyszły piątek.

Uwagę miłośników pięknych dźwięków i perfekcyjnych aranżacji, tropicieli największych metamorfoz artystycznych, a zarazem wielkich fanów dziś skupiamy na dwóch albumach. Pierwszy to kontynuacja przemiany po krążku 'Folklore', czyli płytka 'Evermore' Taylor Swift. Jeśli tak zaskakuje po 30-tce, to co to będzie jak skończy 40 lat! Przyjrzymy się dzisiaj 3 duetom na krążku.

Kolejna niesamowita płyta to prawdziwa gratka dla fanów braci Gibb. Barry wydał w końcu roku płytę zachwycającą – 'The Gibb Brothers' Songbook Vol. 1′. Jaka jest? Dwa zaprezentowane single, to za mało, ale… po przesłuchaniu całości, już będzicie czekać na ciąg dalszy!

 

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

CARLA FERNANDES Sweatpants
GEORGIA Running Up That Hill
NATALIA ZASTĘPA; SONBIRD Mantry
DYLAN FRASE Losing Sleep
DILLON FRANCIS; EVIE IRIE Be Somebody
BARANOVSKI Lubię Być Z Nią (Live)
BARRY GIBB; JASON ISBELL Words Of A Fool
BARRY GIBB; DOLLY PARTON Words
BARVINSKY; MICHAŁ SZCZYGIEŁ; BEM8S Malinowy Mus
ALEXANDER OSCAR January
JUSTIN BIEBER Anyone
KASIA CEREKWICKA Nigdy
STEVEN WILSON 12 Things I Forgot
BÜLOW Lost
KWIAT JABŁONI Mogło Być Nic
MICHAEL SCHULTE For A Second
CAMP KUBRICK; DON DIABLO Johnny’s Online
TAYLOR SWIFT; BON IVER Evermore
TAYLOR SWIFT; HAIM No Body, No Crime
TAYLOR SWIFT; THE NATIONAL Coney Island
NATALIA KUKULSKA Zezowate Szczęście
FOUSHEE Single Af
NAYANA IZ Partner In Crime
SANAH Bujda
LOYLE CARNER Yesterday
KEVON GATES; DERMOT KENNEDY Power
MARIUSZ WAWRZYŃCZYK Czas
KARAŚ/ROGUCKI Kilka Westchnień
JAMES ARTHUR Train Wreck
AARON FRAZER Can’t Leave It Alone

 

Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku