°C

’Same Dobre' 'Wraca' z Pawłem Domagałą i wznosi 'Toast' za Kasią Popowską!

Paweł Domagała
 

Edyta Górniak zaskoczyła fanów przed świętami i wydała nowy anglojęzyczny singiel 'Too Late', O czasie Gwiazdki postanowił zaśpiewać Piotr Kupicha, czy Limahl! Sia zapowiada przyszłoroczną premierę płyty, Sting poprosił Zucchero o napisanie włoskiego tekstu do swojej nowej piosenki, ostatecznie nagrali ją razem. Dziś sporo zaskoczeń i powroty! Wraca Krzysztof Cugowski z nowym utworem, dosłownie wraca też nowym krążkiem Paweł Domagała oraz Kasia Popowska!

Album 'Toast', trzeci album Kasi Popowskiej ukazał się 27 listopada 2020. Surowe, a jednocześnie ciepłe brzmienia, mocniejsze gitary i minimalizm w instrumentarium – tak można opisać jej najnowsze wydawnictwo. Jest to też album bardziej intymny i dojrzalszy niż poprzednie.

Na płycie znalazło się 11 utworów z emocjonalnymi tekstami. Album zapowiadały single 'Nie Ma Nas', 'Nim Potłuczemy Szkło' oraz 'Powiedz Gdzie', które wyznaczają kierunek pozostałym utworom na płycie.

Produkcją albumu zajął się Maciej Wasio, ceniony i utalentowany producent z Wrocławia, który na swoim koncie ma współpracę z m.in. Jamalem, Patrycją Markowską i Afromental. Przy produkcji albumu współpracowali również m.in. Marcin Bors, Paweł Wochna, Kamil Durski, Piotr Rubik oraz Radosław Owczarz.

 

 

’Ta płyta to powrót-przełom. Walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym.

Będzie to realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury.

Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia.'

 

 

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

STEVEN WILSON 12 Things I Forgot
PIOTR KUPICHA Bo To Są Święta
THE WEEKND Save Your Tears
SIA Hey Boy
KRZYSZTOF CUGOWSKI Twoja Łza
MARINA Man’s World
EDYTA GÓRNIAK Too Late
PAWEŁ DOMAGAŁA Wracaj
PAWEŁ DOMAGAŁA Rzeka
PAWEŁ DOMAGAŁA Po Mojej Stronie
SASHA SLOAN; CHARLIE PUTH Is It Just Me?
MAE MULLER Dependent
MAN’iek Spokój
GLOSS PIN Number
TOM GRENNAN Something Better
GAWLIK Dla Nas
CLAIRE ROSINKRANZ; JEREMY ZUCKER Backyard Boy
DILLON FRANCIS; EVIE IRIE Be Somebody
NOWATOR; PAPRODZIAD; KAŁAMAGA Trzeba Świrować
LIMAHL One Wish For Christmas
KASIA POPOWSKA Przyjdzie Taki Dzień
KASIA POPOWSKA Powiedz Gdzie
DUNCAN LAURENCE; FLETCHER Arcade
KATIE MELUA Joy
GRIFF Love Is A Compass
THE FRUITCAKES ‘Focus On Love
V/A Za Chwilę Święta
SAM FENDER Winter Song
STING; ZUCCHERO September
ROBERT CICHY; MROZU Dirty Sun
BLEACHED Jingle Bells

 

Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku