°C

Kilka smakowitych kąsków muzycznych i Oni – Budka Suflera!

 

Miłośnicy duetu Kwiat Jabłoni mają powód do radości, muzycy poczęstowali nas nowym utworem i zapowiedzieli drugi album. Zaskoczyła bardzo pozytywnie Natasza Urbańska, która powróciła nagraniem 'Nieuchronne'. Zachwycająca Anna Of The North z kolei, wypuściła EP-kę 'Believe', z tytułowym bardzo znanym utworem, powraca też Jamie Cullum. Dziś jednak w roli głównej na pointę spotkania Budka Suflera w zupełnie nowej odsłonie!

Kilka dni temu odbyła się premiera singla oraz teledysku ’10 Lat Samotności' z tekstem napisanym przez Zbigniewa Hołdysa, muzykę stworzył Romuald Lipko. Dziś doczekaliśmy się nowego albumu. Bez Romualda, ale z jego muzyką tekstami zaprzyjaźnionych autorów i wokalem … Felicjana Andrzejczaka!

– W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech: Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Piosenki Romka, oczywiście premierowe, oferta tekstowa skierowana do starych kumpli; Olewicza, Dutkiewicza, Cygana, Hołdysa… Razem z nami zaczęli tę pracę pozostali koledzy z zespołu, gitarzyści Piotrek Bogutyn i Darek Bafeltowski. Do tej ekipy dołączył Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od lat pracujący na rynku amerykańskim. Stało się jednak najgorsze. W lutym bieżącego roku odszedł od nas Romek Lipko. Gdy pierwszy szok minął postanowiliśmy dokończyć to, co wspólnie zaczęliśmy. Wyobrażając sobie, że nadal jesteśmy razem, numer po numerze zamienialiśmy źródłowe linie melodyczne w gotowe nagrania. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Początkowa wizja komercyjnej, profesjonalnej płyty w naturalny sposób przemieniła się w ukłon i hołd skierowany do przyjaciela. „10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te trzynaście, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła…

Budka Suflera

Gra tytułów na 13 utworowym albumie zaskakuje.  Są 'Maski', 'Powrotów Nie Ma Już',  'Nowa Podróż'. Czy to wszystkie dźwięki, które zostały po Romualdzie Lipko? … czas pokaże. Na razie mamy dwa single i nowy krążek.

 

 

 

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

DOTAN There WIll Be A Way
GRZEGORZ HYŻY Król Nocy
BABY JAKE; 24K GOLDN Cigarettes On Patios – Remix – Edited
JAMIE CULLUM Turn On The Lights
NATASZA Nieuchronne
THAT KIND Dreams
KING PRINCESS Only Time Makes It Human
K.A.S.A. Miasto Funk
LOUIS THE CHILD; COIN Self Care
IRINA RIMES; CRIS CAB Your Love – Radio Twist Remix
HONORATA SKARBEK Perseidy
FAOUZIA; JOHN LEGEND Minefields
SANDRO CAVAZZA Lean On Me
KWIAT JABŁONI Mogło Być Nic
AMY MacDONALD Fire
MIKE VALLAS Train
THE DUMPLINGS Każda Z Nas
DUNCAN LAURENCE Sleeping On The Phone
THOM ARTWAY Dream Your Life Away
WAGLEWSKI FISZ EMADE Król
BIRDY Just Like A River Does
ANNA OF THE NORTH Believe
ALA TRACZ I’ll Be Standing
CARLA FERNANDES Hasta La Vista
SHAGGY; POUPIE Caribbean Plans – Remix
BUDKA SUFLERA; FELICJAN ANDRZEJCZAK Niebo Co Dzień
BUDKA SUFLERA; FELICJA ANDRZEJCZAK 10 Lat Samotności
BEA MILLER Wisdom Teeth

 

Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku