°C

NATASZA URBAŃSKA / WOJTEK CUGOWSKI

Agencja Muzyczna Polskiego Radia
NATASZA URBAŃSKA Nieuchronne

Nieuchronne, to nowy singiel Nataszy. Utwór ten zapowiada nowy muzyczny rozdział w życiu Artystki. Te organiczne dźwięki we współczesnych aranżacjach powstały pod skrzydłami Sampler Orchestra (Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński), znanymi z projektów nominowanych do Fryderyków (Różewicz – Interpretacje , Marysia Starosta – Ślubu nie
będzie). Natasza wybrała drogę niezależnej Artystki, pozostając tym samym swoim własnym wydawcą.

Utwór ‚Nieuchronne’ opowiada o zagubieniu w świecie zdominowanym przez sztuczny świat internetu, świat gdzie relacje międzyludzkie są zagłuszane i tym samym wypierane przez social media. O szukaniu na nowo bliskości z drugą osobą, o budowaniu relacji z najbliższymi gdzie zwykły dotyk, uśmiech czy czas spędzony razem staje się niezwykły. Tylko razem stajemy się pełniejsi, silniejsi wobec coraz bardziej agresywnego świata.

 

 
 
WOJTEK CUGOWSKI Nie Czekaj Na Znak

Po blisko 25 latach kariery Wojtek Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy, chociażby z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową! Album zapowiada singlowa piosenka ‚Nie Czekaj Na Znak”, w której znajdziemy wszystko to, co Wojtek w muzyce kocha najbardziej.

Piękne melodie, ambitny pop, rock, hard rock i klasyczne heavy – takie granie od zawsze jest bliskie sercu Cugowskiego. Bliskie jest również muzykom, z którymi Wojtek współpracował przy solowym debiucie.

– Nad płytą pracuję ze starymi znajomymi z czasów zespołu Bracia: Tomek Gołąb (gitara basowa), Bartek Pawlus (perkusja), pełny skład dopełniają Bartek Jończyk (gitara) i Mariusz Nejman (instr. klawiszowe) – zdradza Wojtek. – Nad produkcją muzyczną płyty będzie czuwał Marcin Limek, znany i ceniony w branży producent muzyczny, który z sukcesami współpracował z wieloma znanymi polskimi artystami.

Wspomniani Tomek Gołąb i Marcin Limek są współautorami muzyki do singla ‚Nie Czekaj Na Znak”. Tekst jest dziełem Wojtka Cugowskiego. Piosenka ma proste, ale jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawać, wbrew opiniom otoczenia oraz innym przeciwnościom losu należy dążyć do wyznaczonego celu, bo czas nie stoi w miejscu. 

– Mam nadzieję, że pierwsza piosenka z nadchodzącej płyty przypadnie Wam do gustu. Jestem pewien, że w przyszłym roku spotkamy się na koncertach promujących nową płytę. Tego Wam i sobie życzę – mówi Wojtek Cugowski.

– Pracujemy nad płytą na dwa sposoby: jeden to moje wspólne spotkania z Marcinem Limkiem nad pomysłami na piosenki i składanie tych pomysłów w całość, aranżowanie utworów. Drugi to spotkania wszystkich muzyków na tzw. próbach twórczych, gdzie pojawiają się zwykle mocniejsze, bardziej rockowe numery.

Album ukaże się wiosną 2021 roku.

– To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej „moja” i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie.

 

 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątek, po godzinie 18.00 w audycji ‚Same Dobre‚.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku