°C

DOTAN / GRZEGORZ HYŻY

Sony Music Polska
DOTAN There Will Be A Way

’There WIill Be A Way' jest kolejnym wielkim i ważnym krokiem w historii Dotana, zarówno muzycznym, jak i osobistym, który pokazuje jego rozwój jak i też ukazuje go jako wiarygodnego i pełnego Artystę. A to wszystko po  niezwykle udanym 'Numb EP', wydanym na początku tego roku, oraz – platynowym sukcesie singla 'Numb', który jest  jednym z elementów poprzedzającym debiutancki albumu '7 Layers'.
Nagranie utwory Dotan rozpoczął w Londynie, skończył i nagrał w Los Angeles z bliskimi współpracownikami Neilem Ormandy (James Arthur) i producentem Martinem Wave. Całość zmiksował zdobywca Grammy John Hanes (Ariana Grande, Lorde, Beck). Ten singel to piosenka o uwolnieniu się od  swoich demów i przechodzeniu na drugą stronę.

– Napisanie refrenu piosenki na ruchliwej ulicy w Londynie nie zdarza się często… ale w przypadku 'There Will Be A Way' tak było. Nagrałem go na moim telefonie, upewniając się, że uchwycę jego magię. To był pierwszy dzień, w którym poczułem się znowu żywy po ciemnym okresie. To piosenka o świętowaniu rozwoju i świętowaniu porażki a także świętowaniu wyjścia po drugiej stronie. Jest tylko jedna droga idąc która możemy tego dokonać.

 

 
 
GRZEGORZ HYŻY Król Nocy

Grzegorz Hyży powraca w doskonałej formie jako 'Król Nocy'. Po trzech latach od wydania albumu 'Momenty', który pokrył się platyną, artysta pokazuje się w całkowicie nowej odsłonie! Warto było czekać! Tym razem w singlowym hicie Grzegorz sięgnął po brzmienia 'ejtisowe' i zanurzył je w nowoczesnym aranżu.

– Pierwsze skojarzenia mogą przywoływać klimat lat 80-tych, ale od początku założeniem było zrobienie tego w ultra nowoczesnym stylu. Większość dźwięków nagrywaliśmy na urządzeniach cyfrowych, ale zdarzyło się też korzystać z kilku analogów – opowiada Artysta.

Na potrzeby nowego albumu Grzegorz powołał team składający się z Daniela Walczaka i Michała Foxa. We trójkę od pierwszego spotkania złapali doskonałe flow, dzięki czemu łatwo było o spójną koncepcję i kierunek, w którym chcą podążać tworząc nowe utwory.

 – Wciąż jeszcze pracujemy. Nie chciałbym narzucać sobie żadnych zobowiązań czy też czuć się odpowiedzialny za obietnice wypowiedziane w tym momencie. – asekuruje się artysta.

 'Król Nocy' zapowiada trzeci album Grzegorza Hyżego. 

 

 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątek, po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre'.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku