°C

Zielonogórzanka i bezsprzecznie Artystka, której kolejnej premiery nie wypada wręcz przeoczyć!

Patrycja Kosiarkiewicz
 

Dziś niebywałe zapowiedzi albumowe i moje odkrycia tygodnia - tajemniczy Teddy Failure! Szykujcie się na niespotykane wydawnictwo Budki Suflera, krążek podsumowujący 40-lecie działalności Shakina Stevensa, polecam też jubileuszowe 'Anawa 2020' i 'Monsoon 2020' Tokio Hotel. W zestawie piosenek nie do przegapienia pierwsze skrzypce dziś gra... Ona .... Patrycja Kosiarkiewicz!

Wydała 6 albumów, w ciągu swej 25 letniej kariery pisała też piosenki dla innych wykonawców. Ma na koncie ponad 250 utworów, wiele z nich utrzymywało się przez długi czas na listach airplay. Patrycja Kosiarkiewicz jest wokalistką i autorką z dużym stażem. Właśnie umieściła na rynku swój kolejny, siódmy album!

’Nadmiar' jest kolejnym singlem promującym album 'Ogólnie Chodzi O To'. Album od tygodnia jest obecny w cyfrowej przestrzeni. Produkcją płyty zajął się współtwórca całości materiału Maciasu X wraz z odpowiedzialnym za miksy Patrykiem Tylzą z RedD Publishing Studio. Na krążku znajdziecie 14 utworów gatunkowo utrzymanych na pograniczu synthpopu i elektroniki alternatywnej. Za stronę autorską odpowiada jak zwykle sama Patrycja.

Jak sama pisze – 'Nadmiar' to opowieść o ucieczce w konsumpcję, życiu na pół gwizdka, świecie, który nas warunkuje i uzależnia. Jest to też satyra na tak zwane pozytywne myślenie, na tę obowiązującą wizję jakoby wszystko było dostępne i tylko od nas zależy czy po to sięgniemy. Owszem, mamy w sobie moc, by brać, ale brać nie zawsze oznacza dostać. Rzecz polega na akceptacji tego faktu i postawieniu się na miejscu tych, którzy są w obiektywnie trudniejszej sytuacji. Taka postawa pozwala zbudować dystans i wdzięczność za to co się ma. Dla głodnego twój chleb jest skarbem. Dla bezdomnego skarbem jest dach nad głową. Dla kogoś komu lecą bomby na głowę, skarbem jest pokój. Niektórych złości postawa „inni mają jeszcze gorzej”, ale prawda jest taka, że gdy wszystko jest względne, jedynym co pozostaje, to żyć względnie dobrze.

 

 

 

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

JASON MRAZ; TIFFANY HADDISH You Do You
SHAKIN STEVENS Wild At Heart
VOO VOO; KATARZYNA NOSOWSKA Zadymka
RAY DALTON Good Times Hard Times
SHAWN MENDES Wonder
PIOTR SZEWCZYK Skała
PEARL JAM Get It Back
WHITESNAKE Always The Same – 2020 Remix
BUDKA SUFLERA; FELICJAN ANDRZEJCZAK Niebo Co Dzień
EELS Anything For Boo
JAKE BUGG Rabbit Hole
MATT DUSK; KUBA BADACH Learnin' The Blues / Już Wiesz Co To Blues
GARY BARLOW Incredible
LABRINTH No Ordinary
ADAM NOWAK; AKUSTYK AMIGOS Cokolwiek Ujęte
GORILLAZ; BECK The Valley Of The Pagans
CHEAT CODES; BRYCE VINE Stay
PATRYCJA KOSIARKIEWICZ Nadmiar
PATRYCJA KOSIARKIEWICZ Dużo Za Dużo
TOKIO HOTEL Monsoon 2020
KAYAH; MERY SPOLSKY Królestwo Kobiet
DAVID GUETTA; SIA Let’s Love
CROWDED HOUSE Whatever You Want
KAMIL BEDNAREK Wojownik Światła
H.E.R. Damage
TEDDY FAILURE Tissues
DOMINIKA BARABAS Trotyl
TOM GRENNAN Amen

Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku