°C

Czego nie wolno przegapić? Na czym 'ucho zawiesić'?

 

W nowej formule, dziś po raz pierwszy serwowaliśmy całkiem pokaźną dawkę muzyki, która nie powinna nikomu umknąć. Rekomendowaliśmy dwa niesamowicie interesujące albumy - 16 w karierze Alicii Keys, zatytułowany po prostu 'Alicia', oraz wspólny projekt Meli Koteluk z Kwadrofonik 'Astronomia poety. Baczyński'. Lista zaprezentowanych utworów poniżej wraz z rozmową z utalentowanym, młodym pianistą z Żar - Piotrem Paduszyńskim!

Gra na fortepianie od 8 roku życia. Pochodzi z Żar, gdzie ukończył z wyróżnieniem I stopień PSM. Pierwsze kompozycje napisał w wielu 13 lat. Nigdy nie uczył się komponowania, jak twierdzi – 'Utwory zawsze opierały się na emocjach i odczuciach, był to dla mnie sposób w jaki mogłem komunikować się z samym sobą. Wraz z moim dojrzewaniem, dojrzewały także moje utwory.'  W 2017 wydał minialbum 'Silence' z 5 utworami, który traktuje jako dobry początek. W styczniu 2020 nagrał w studio Leszka Możdżera we Wrocławiu 12 utworów, które znajdą się na debiutanckiej płycie. – 'Wydaję ją sam'. Jak mówi: – 'W tym tygodniu sprzedałem swoje pianino, aby móc zapłacić za teledysk i zdjęcia, więc chwilowo mam we Wrocławiu tylko elektroniczne. Później sprowadzę nowe!'

W planach ma wydanie utworu 'Źródło' (wraz z teledyskiem) pod koniec października, a w listopadzie wydanie debiutanckiej płyty zatytułowanej 'Prześwit'. Wszystkie utwory można będzie znaleźć na Spotify, Youtube, Tidal, Apple Music oraz innych popularnych platformach. Piotr prowadzi też bardzo starannie fanpage na facebooku oraz instagramie. Ma w planach na marzec i kwiecień trasę koncertową, jej przeprowadzenie uzależnione jest od sytuacji pandemicznej.
 
 
 

Na co dzień mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje matematykę stosowaną, gra też w zespole Älskar. W instrumentarium tego zespołu znajdziecie perkusję, syntezator, wokal, wiolonczelę i klawisze. Polecamy.

Co zagraliśmy dziś w audycji? Oto pełna lista:

HRVY; MATOMA Good Vibes
#STAYTOGHETHER #StayTogether
ALICIA KEYS; JILL SCOTT Jill Scott
ALICIA KEYS; KHALID So Done
MELODY GARDOT; STING Little Something
CALVIN HARRIS; THE WEEKND Over Now
EARTH, WIND & FIRE September – Eric Krupper Radio Mix
KYLIE MINOGUE Magic
THE STRUTS; ROBBIE WILLIAMS Strange Days
THE VAMPS Chemicals
MELA KOTELUK & KWADROFONIK Drzewa
MELA KOTELUK & KWADROFONIK Morze Wracające
HALINA MLYNKOVA Zanim Stracisz
LINIA NOCNA Dla Ciebie Jestem Sobą
PIOTR PADUSZYŃSKI Tacie
PIOTR PADUSZYŃSKI Źródło
PIOTR PADUSZYŃSKI Prześwit
JANUSZ RADEK Facet Został Sam
REA GARVEY Talk To Your Body
DEEP PURPLE The Power Of The Moon
KRÓL; Byłaś Serca Biciem
NEW ORDER Be A Rebel
BARANOVSKI Lubię Być Z Nią
NEA Diablo
PERFECT Głos
SAM SMITH Diamonds
 
Polecamy się w przyszłym tygodniu po 18.00! Tytuły z naszymi rekomendacjami znajdziesz tu i na antenie od poniedziałku do piątku o 9.45 i 14.45. Zapraszamy na 97,1 FM!

REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku