°C

Maseczki ochronne od lubuskich myśliwych

Fot. Jacek Banaszek
 

Lubuscy myśliwi przekażą 2 tys. maseczek ochronnych dla pracowników różnych instytucji walczących z epidemią koronawirusa.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Myśliwi z pomocą” członkowie Polskiego Związku Łowieckiego zebrali pieniądze na zakup materiału, wstążek i gumek, a o uszycie maseczek poprosili panie z facebookowej grupy Maseczki Zielona Góra.

Jacek Banaszek, łowczy okręgowy PZŁ, podkreśla, że cała akcja to oddolna inicjatywa myśliwych, którzy w ten sposób postanowili włączyć się w walkę z koronawirusem:

Maseczki od lubuskich myśliwych trafią dziś m.in. do pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze oraz Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

– Wcześniej sprawdziliśmy oczywiście, jakie są potrzeby i komu najlepiej przekazać te maseczki – dodaje Jacek Banaszek:

Dodajmy, że lubuscy myśliwi będą też zbierać pieniądze na wsparcie wybranej placówki walczącej z koronawirusem. Podobne akcje organizowane są też w innych oddziałach Polskiego Związku Łowieckiego w całym kraju.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku