°C

Epidemia nie może pozbawić nas nadziei

fot: Radio Zachód
 

Uroczystości Niedzieli Palmowej rozpoczęły w Kościele katolickim obchody Wielkiego Tygodnia. W Radiu Zachód transmitowaliśmy mszę św. odprawianą w kościele seminaryjnym w Paradyżu.

Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński mówił w homilii, że ograniczenia związane z epidemią są niezwykle trudne dla wiernych:

Biskup Tadeusz Lityński dodał, że wyzwania walki z epidemią nie mogą pozbawić nas nadziei:

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zwrócił też uwagę na problemy społeczne będące skutkiem trwającej epidemii:

Biskup dodał, że jeszcze przez jakiś czas transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe będą dla większości wiernych jedyną możliwością współuczestniczenia w nabożeństwach:

W Radiu Zachód będziemy też transmitować z Paradyża nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Wszystkie transmisje realizujemy dzięki uprzejmości z TVP Gorzów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku