°C

Pingpongiści ZKS Palmiarni w Superlidze!

fot. Jacek Białogłowy
 

ZKS Palmiarnia Zielona Góra awansował do Superligi tenisa stołowego! To efekt dzisiejszego komunikatu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, który zakończył sezon we wszystkich ligach seniorskich.

Klasyfikacja końcowa Superligi oraz 1 Ligi Mężczyzn została ustalona na podstawie aktualnych tabel. 

Do Superligi awans uzyskały zespoły, które w dniu zakończenia rozgrywek były na pierwszych miejscach w swych grupach. ZKS Zielona Góra zajął pierwsze miejsce w swojej –  więc awansował. 

Ciekawe rzeczy związane są z pozostałymi drużynami ZKSu. Z I ligi panów bowiem spadły drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek w swoich grupach zajmowały miejsca 9 i 10. ZKS II był dziewiąty więc spadł do II ligi.

Z kolei do I mężczyzn awansowały drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich II ligach. Takie miejsce zajął ZKS III Zielona Góra i awansował do I ligi.

Podsumowując – w Superlidze zagra ZKS I, w I lidze ZKS III, a ZKS II będzie grał w II lidze. 

O podsumowanie sezonu poprosiliśmy trenera Lucjana Błaszczyka, który powiedział nam, że pingpongiści chcieli poczekać jeszcze na powrót zawieszonych rozgrywek, ale Związek wybrał inną drogę zakończenia sezonu. Jednocześnie mówi o zadowoleniu z zakończonego w niecodzienny sposób sezonu:

Błaszczyk ocenia nam grę zawodników I zespołu, zwłaszcza młodych:

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku