°C

Aż 7 nowych przypadków koronawirusa

fot: PAP/Leszek Szymański
 

Siedem nowych przypadków koronawirusa w regionie. To najnowsze dane ministerstwa zdrowia potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych. Najnowsze przypadki dotyczą sześciu mężczyzn i jednej kobiety.

– Wszyscy pacjenci czują się dobrze. Większość przebywa w warunkach domowej izolacji – powiedziała Radiu Zachód rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. 

Najnowsze przypadki dotyczą dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego i dwóch mieszkańców powiatu zielonogórskiego, a także po jednej osobie z powiatów gorzowskiego i słubickiego. Jeden z potwierdzonych przypadków to mieszkaniec Wielkopolski.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 30 potwierdzonych zakażeń.

5 osób z Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
3 osoby z powiatu wschowskiego,
3 osoby z powiatu zielonogórskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
2 osoby z powiatu sulęcińskiego,
1 osoba z powiatu gorzowskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
1 osoba z powiatu żagańskiego,

a także
3 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z uwagi na stwierdzenie zakażenia koronawirusem bądź z podejrzeniem o takie zakażenie w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie przebywa łącznie 26 osób. Stan ich zdrowia jest określany jako dobry, nie ma osób wymagających leczenia na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Z najnowszych danych służb sanitarnych i wojewody wynika, że w woj. lubuskim pod nadzorem epidemiologicznym pozostawało 1 108 osób, a 679 poddanych było kwarantannie na mocy decyzji sanepidu.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku