°C

4-latek z zielonogórskiej chirurgii nie jest zarażony! Personel wróci do pracy

fot: Janusz Życzkowski
 

Znamy wyniki testu przeprowadzonego u 4-letniego chłopca, u którego podejrzewano obecność wirusa COVID-19. Dziecko nie jest zarażone koronawirusem.

Nasze informacje potwierdza także rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Przypomnijmy, o sprawie informowaliśmy na antenie Radia Zachód już wczoraj. Oddział chirurgi dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze został sparaliżowany po tym, jak u jednego z małych pacjentów podejrzewano obecność koronawirusa. Dziecko trafiło do placówki z urazem głowy, babcia 4-letniego malucha zataiła jednak informacje, że jego mama pracuje w Niemczech. Ta sytuacja spowodowała, że oddział chirurgii dziecięcej, część pracowników SOR-u oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało poddane obowiązkowej kwarantannie. Najgorszy scenariusz na szczęście się nie potwierdził, dzisiejsze wyniki próbek 4-latka pokazały, że dziecko nie jest zarażone.

Przypomnijmy, że obecnie w województwie lubuskim mamy zdiagnozowanych 23 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku