°C

Z lasu korzystaj rozsądnie

fot. Marta Czechowska
 

Na wycieczkę do lasu najlepiej wybrać się rano i tylko z osobami, z którymi przebywa się na co dzień, należy unikać miejsc szczególne popularnych i nie oddalać się znacząco od miejsca zamieszkania, a na szlaku zachować dystans od innych osób. To część zasad, jakie podają Lasy Państwowe.

Okoliczne tereny leśne nie są zamknięte dla mieszkańców, ale należy zachować zaostrzone środki bezpieczeństwa – mówi Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze:

Według leśników, okres izolacji sprzyja wycieczkom do lasu, zwłaszcza w weekendy. Lasy Państwowe wydały także poradnik, jak bezpiecznie korzystać z terenów leśnych  w okresie obowiązujących obostrzeń:

Ze względów bezpieczeństwa niedostępne są zamknięte obiekty Lasów Państwowych, takie jak ośrodki edukacyjne. Odwołano też zajęcia, warsztaty i zielone szkoły.

Jak podają leśnicy, na każdego mieszkańca województwa lubuskiego przypada aż 0,68 ha lasu. Średnio w Polsce 0,24 hektara.

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku