°C

Lubuscy przedsiębiorcy dostaną wsparcie od samorządu

Fot. Pixabay
 

Władze województwa przygotowały własny pakiet antykryzysowy dla lubuskich przedsiębiorców.

Wśród propozycji zatwierdzonych dziś przez zarząd regionu, znalazły się m.in zapisy dotyczące właścicieli firm korzystających ze wsparcia Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego czy Funduszu Poręczeń Kredytowych.

Jak zapewnia marszałek Elżbieta Polak, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z różnych pomocnych rozwiązań:

 

Władze województwa zapowiadają, że będą wspierać też przedsiębiorców w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W grę wchodzi m.in. większy dostęp do niezakontraktowanych dotąd funduszy unijnych.

– Chcemy też prosić Komisję Europejską o zgodę na przekierowanie na działania pomocowe pieniędzy z innych alokacji – dodaje Elżbieta Polak:

 

Marszałek Elżbieta Polak zwraca uwagę, że w najbliższym czasie z pewnością odczujemy kryzys związany z sytuacją epidemiczną w Polsce. Najbardziej narażeni na konsekwencje koronawirusa narażeni są m.in. przedsiębiorcy zapewniający Lubuszanom tysiące miejsc pracy.

– Zapewniam, że nie zostawimy ich bez wsparcia – podkreśla:

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu przedstawione zostały założenia rządowego programu wsparcia dla polskich przedsiębiorców walczących ze skutkami pandemii koronawirusa. Wartość tzw. tarczy antykryzysowej oszacowano na 212 miliardów złotych.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku